İnşaat sektörü güçlenirse ülke ekonomisi dinamikleşir!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt ​Çavuşoğlu

İnşaat sektörü ne kadar güçlenirse ülke ekonomisinin de o kadar dinamik olacağını ve büyümeye devam edeceğini ifade eden Çavuşoğlu, “Çünkü inşaat sektörünün 170’den fazla sektöre doğrudan ya da dolaylı etkisi ve katkısı var.” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt ​Çavuşoğlu, terör nereden gelirse gelsin, kim olursa olsun mücadeleyi yapmak durumunda olduklarını belirterek, “Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti ile baş edemez” dedi.

Antalya’da gezi ve incelemelerini sürdüren ​Çavuşoğlu, Alanya Ticaret Odası tarafından öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda, Oda Başkanı Mehmet Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, inşaat ve emlak sektörüne, iktidara geldikleri günden bu yana çok destek ve önem verdiklerinin belirtti.

İnşaat sektörü ne kadar güçlenirse ülke ekonomisinin de o kadar dinamik olacağını ve büyümeye devam edeceğini ifade eden Çavuşoğlu, “Çünkü inşaat sektörünün 170’den fazla sektöre doğrudan ya da dolaylı etkisi ve katkısı var.

Emlak sektörünün daha da ileriye gitmesi ve belli disiplin içerisinde olması için gayret sarf ettik” diye konuştu.

Emlak satışlarına bakıldığı zaman özellikle yurt dışından gelen misafirlerin büyük rağbet gösterdiğini anlatan Çavuşoğlu, 2005 yılında bununla ilgili yasal düzenlemeyi yaparken, “ülkenin topraklarını, binalarını satmakla, ülkeye ihanet etmekle” suçlandıklarını hatırlattı. Çavuşoğlu, o günden bu yana kendilerini suçlayan insanların en çok bu sektörde faaliyet gösterdiğine de dikkati çekti.

Çavuşoğlu, ilk günkü aşkla yollara düştüklerini, 14 senede çok hizmet yaptıklarını ama hiç yorulmadıklarını, gece gündüz çalışmalarına rağmen enerjilerinin hiç bitmediğini vurguladı.
AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*