İnşaat, önemli istihdam kaynağı oluşturuyor!

adana

ADANA Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, inşaat sektörünün son yıllarda Adana’da hızlı gelişim gösterdiğini söyledi. Zeki Kıvanç, inşaatın başlangıcı ile bitimi arasındaki sürecin 250 dolayında alt sektörü doğrudan ilgüendirdiğini belirterek, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve kentimizde de ekonominin lokomotifi, can daman olma özelliğini sürdürmektedir” dedi.

Zeki Kıvanç, sektörün GSMH içinde doğrudan yüzde 6’dan, dolaylı olarak ise yüzde 30’dan fazla paya sahip olduğunu, önemli bir istihdam kaynağı yarattığım ifade ederek, şunları söyledi: “İnşaat sektörü son yıllarda bölgemizde de hızlı bir gelişim sürecine girmiştir. Konut ve ofis inşaat sayısı ile birlikte mimari tasarımlar ve mekan için dekorasyonlarda da önemli gelişmeler görülmüştür. Sektörde yaşanan bu değişim ve gelişim, kentimiz, kent insanımız açısından önemli ve sevindirici bir gelişmedir. Kentimizin yanı sıra ülkemiz ve dünya çapında önemli inşaat yatırımlan gerçekleştiren büyük ve elit firmaların varlığı, Adana’da düzenlenecek olan İnşaat Fuarı’nı sektörün büyük buluşması haline dönüştürmektedir”

ÜRETMEK YETMEZ
Zeki Kıvanç, Adana İnşaat Fuarı’nın, izolasyondan tesisata, boyadan vitrifiye ürünlerine, çatı ve cephe kaplamalarından seramik mutfak ve banyoya, kapı ve pencereden ısıtma soğutma sistemlerine, doğalgaz ekipmanlarından tesisat ve yalıtıma, kent mobilyaları park bahçe düzenlemelerinden belediye ihtiyaçlarına kadar yüzlerce ürünün sergileneceği önemli bir buluşma noktası olacağına değindi.

Hürriyet Ek