HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri satışta!

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri fiyat listesi haberimizde yer alıyor. Etra Holding tarafından hayata geçirilen projede fiyatlar 286 bin TL’den başlıyor.

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin tanıtım toplantısı bugün Swissotel The Bosphorus’ta yapıldı. Toplantıya Avendelle CEO’su Terry Hubbard, Etra Holding CEO’su Emrah Çağlayan, Etra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, Acıbadem Mobil Genel Müdürü Rasim Topuz katıldı.

Emeklilik dönemini güzel ve huzurlu yaşamak isteyenlerin projesi olacak HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde birçok sosyal olanak sağlanıyor. 614 haneye sahip olacak HerDem’de büyüklerimiz keyifli, aktif ve güvenli bir emeklilik yaşamına adım atmış olacak.

Ercan Uyan: “Artık büyüklerimiz için gözümüz arkada kalmayacak.”
Etra Holding öncülüğünde hayata geçirilen HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri, gerek yatay mimarisi gerekse içeriği ve sunduğu hizmetler ile Türkiye’de ilk olurken, dünyada ise sayılı örnekler arasında bulunuyor. Etra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, yaşlanan nüfusun hayat standartlarına ve yaşam alanlarına yönelik belirgin bazı beklentilerinin giderek daha yoğun bir şekilde oluştuğunu belirterek, “Büyüklerimiz bizim baş tacımız, onlar için ne yapsak az. Onların rahatı ve mutluluğu hepimiz için çok önemli. Anne babalarınız için ne istersiniz diye sorsalar herhalde hepimiz ‘sıhhat ve afiyet’ dileriz. İşte Herdem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde, büyüklerimiz sosyal bir ortamda bulunacak, yeşillikler içinde yaşayacak, her türlü aktiviteden faydalanacak ve sağlıkları sürekli uzmanların kontrolünde olacak. Yani kısaca sıhhat ve afiyette olmaları sağlanacaktır. HerDem’i oluştururken yola bu amaçla çıktık. Sağlık ve hizmet sektöründe yepyeni bir kategori başlatıyoruz ve bu nedenle üstlendiğimiz bir sorumluluk var. Hedeflerimizi HerDem bünyesinde en kaliteli hizmeti, en güvenli ve en renkli yaşam alanını sunmak üzerine oluşturduk. HerDem’in bu alanda çok önemli bir ilk adım olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de yaşlı nüfus olarak tanımlanan 65 yaş ve üzeri kişilerin toplam nüfusun yüzde 8,7’sine tekabül ettiğini belirten Ercan Uyan, “Bu oranın 2040 yılında yüzde 16,3 olması öngörülüyor. Kısacası nüfusumuzun giderek yaşlandığını da dikkate almamız gerekiyor. Ancak özellikle şehir hayatında büyüklerimizin çocuklarıyla bir arada yaşaması ve onlardan destek alması her zaman mümkün olmayabiliyor. Sabah herkes işe gidince büyükler evde tek başlarına kalıyor, sosyal aktivitelere fırsat bulamıyor ya da bir sağlık problemi yaşadıklarında, yalnız oldukları için endişe duyabiliyorlar. Tüm bunlar bizleri, büyüklerimizin keyifle ve güvenle yaşayabileceği, sağlıklarının kontrol altında olduğu, doğal ve aktif bir yaşam sunmaya sevk etti” dedi.

Ercan Uyan, günümüzde emeklilik yaşı yasal olarak 63 – 65 olarak düzenlense de, bugün için ortalamada 55 yaşında emekli olmuş büyük bir kitlenin varlığından söz etmenin mümkün olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “TÜİK verilerine göre Türkiye’de 1960 yılında ortalama insan ömrü 50 iken, gelişen tedavi ve imkanlar neticesinde 2015 yılında ortalama insan ömrü 78’e çıkmış bulunuyor. 2023 yılında ise 80 yaşının üstüne çıkacağı öngörülüyor. Günümüzde ortalama insan ömrü 80’e dayanırken, 55 yaşında emekli olmuş bir kitle bulunuyor. Eğitim hayatı sonrası yaşadığı ömrün nerdeyse üçte birinden söz ediyoruz. Ülkemizde bu koca 25 yıl için geliştirilmiş çözümlere baktığımızda karşımıza sınırlı sayıda huzurevleri, yaşlı bakım ve destek üniteleri gibi bu kitlenin çok da istemediği çözümler çıkıyor. Dünyaya baktığımızda ise özellikle Amerika’da öncelikli olarak yaşlılar için sosyal ve aktif bir yaşam konseptinin geliştirildiğini gördük. Bizim de isteğimiz bu yöndeydi ve bu doğrultuda ilerleyerek HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’ni oluşturduk.”

İstanbul’un Silivri ilçesinin Selimpaşa Ortaköy beldesinde yer alan HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri, TEM ve E5 otoyollarının kesiştiği noktada bulunan Selimpaşa ulaşım anlamında da çok avantajlı bir konuma sahip.

Büyüklerimizin sağlık ihtiyaçlarına Acıbadem kalitesiyle çözüm üretilecek

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin sağlık yönetimindeki çözüm ortaklığını ise Acıbadem Sağlık Grubu üstleniyor. HerDem sakinleri için özel bir çalışma yaptıklarını dile getiren Acıbadem Mobil Sağlık Genel Müdürü Rasim Topuz, “Büyüklerimizin ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerini uzman ekibimiz ile temin edeceğiz. HerDem bünyesinde doktor ve hemşirelerin 7/24 hizmete hazır olduğu bir sistem oluşturduk. HerDem sakinleri istediklerinde, Acıbadem Mobil tarafından özel olarak geliştirilen, akıllı bileklik, medikal takip sistemi ve dijital sağlık sistemlerini arkasında medikal koçluk hizmetini alarak da kullanılabilecekler. Ayrıca HerDem’deki büyüklerimizin yakınlarına özel mobil bir uygulama da hayata geçirildi; bu uygulama ile dijital platformda büyüklerinin sağlıklarına dair her türlü bilgiye ulaşabilecekler. Yaşlı ve kronik hasta bakımı konusunda hizmetler geliştiren ve sunan Acıbadem Mobil Sağlık olarak, HerDem’de de 7 gün 24 saat boyunca, acil ihtiyaçlardan rutin kontrollere kadar her daim büyüklerimizin yanında olacağız” diye konuştu.

Amerika’nın deneyimli markası Avendelle: En geniş çaplı büyüme imkanını Türkiye’de gördük
Büyüklerimize özel bir yaşam, mimariden başlayarak HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde çalışacak olan ekibe kadar apayrı bir uzmanlık gerektiriyor. Bu sebeple HerDem, sağlık ve hizmet sektöründe uzmanlık sahibi, Amerika’nın en deneyimli firmalarından olan Avendelle ile işbirliği yapıyor. Avendelle, HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin işletme yönetiminde Etra Holding ile beraber hareket edecek.

Türkiye’ye büyük önem verdiklerini söyleyen Avendelle CEO’su, Terry Hubbard ise şöyle konuştu: “Amerika dışında bu alandaki ilk açılımımızı HerDem ile Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Etra Holding’in yenilikçi yaklaşımından çok etkilendik. Birlikte, HerDem’de kaliteli, renk ve enerji dolu bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Bunun için de Amerika’da pek çok farklı tesiste büyüklerimize sunduğumuz hizmet sayesinde sahip olduğumuz bütün deneyimden en rafine şekliyle yararlandık. Çünkü buradaki çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz ve Türkiye’ye güveniyoruz. İstanbul’dan başlayarak HerDem markası altında çok önemli başarılara imza atacağımıza ve dünya çapında parmakla gösterilen bir marka oluşturacağımıza eminim.”

Türkiye’nin yedi bölgesinin renkleri HerDem’de buluşuyor

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nde konakların dış bölümü, Türkiye’nin yedi bölgesindeki yöresel konaklardan ilham alınarak dizayn edildi. Hanelerin kapısı, ortak kullanım alanı olarak tasarlanmış üstü açılabilir bir avluya açılırken, böylece komşuluk ilişkilerinin yaşatılması planlanıyor. Bahçede ise her haneye özel bir hobi bahçesi alanı mevcut. Satın alma ve kiralama opsiyonlarının sunulduğu evlerin yanı sıra HerDem sakinlerinin ziyaretçilerini rahatlıkla ağırlayabileceği misafirhaneler de yer alıyor. Bu sayede büyüklerimiz, yakınları, evlatları ve torunlarıyla rahatça vakit geçirip onları diledikleri şekilde misafir edebiliyor.

Güne kuş cıvıltılarıyla başlayacak olan HerDem sakinleri, hobi bahçesinde sebze yetiştirip, kümesten yumurta toplayacak ya da süt sağma imkanına sahip. Evcil hayvanları gezdirmek için özel bir alan oluşturulan köyün içinde huzurun korunması için otomobil kullanılmayacak. Köy içinde ulaşım ise özel olarak getirtilen kullanışlı golf araçlarıyla sağlanmış olacak. HerDem Sağlık Köyleri’nde restoran, kafeterya, kır kahveleri, tiyatro ve sinema salonu, kütüphane, mesleki kurs atölyeleri, market, kuaför, dört mevsim kullanılabilecek yüzme havuzu, masaj terapi, açık ve kapalı spor alanları, tuz odaları, saman odaları, köpek parkı, doğal yürüyüş ve koşu parkurları, 9 delikli golf sahası, botanik parklar ve diğer pek çok şey bulunuyor.

Köyün içerisinde tarım ve hayvan çiftliği bulunduğu için HerDem sakinleri meyve ve sebzelerini dalından koparıp yiyebilecek, günlük taze süt ve yumurta temin etme imkanına sahip. Hafta sonları torunları yanlarına gelenler ise çocuk parkları, çim oyun sahaları, yöresel mutfaklar, taş fırınlar, piknik alanlarında sevdikleriyle keyifli vakit geçirecek.

Sağlık ve ötesi… Ağrılara iyi gelen sıcak su ve taş yatakları, ebru kursu, saman odaları…
Büyüklerimiz çeşitli sebeplerle şehirde fırsat bulamadıkları aktiviteleri sınırsızca yapma imkanına HerDem’de sahip olacak. Ebru kursu, şapka dikim atölyesi, müzik dersleri, tiyatro, yazlık sinema, havuz kenarındaki kır kahvesi bunlardan sadece birkaçı. Türk kültüründen dünya mutfaklarına uzanan özel lezzetlerin bulunacağı restoranda, köyde yetiştirilen sağlıklı ve doğal ürünler kullanılacak. Spor yapmak isteyenler ise açık havada yürüyüş yapmanın ya da özel sahada golf oynamanın keyfini çıkarma şansına sahip olacak. Ayrıca özel olarak düzenlenecek kültür gezileri de yaşamlarına ayrı bir renk ve keyif de katacak.

Köyün içindeki sosyal tesiste bir de yenilenme merkezi yer alıyor. Bu merkezde, stresten uzaklaştıran Kneipp havuzu, solunum sorunlarına çare olan tuz odaları, sıcaktan bunalmadan sauna etkisi yaşatan saman odaları, ağrılara iyi gelen sıcak su ve taş yatakları, geleneksel Türk hamamı, jakuzili havuzlar ve yüzme havuzu gibi pek çok ayrıcalıklı alan bulunuyor.

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nde büyüklerimize rahat ve konforlu bir yaşam sunmak için bütün detaylar düşünüldü. Hiçbir şeyin hayatlarına engel olmaması için evlerden sosyal tesise, yollardan kaldırımlara, banyodaki duş teknesinden özel tasarım lavabolara kadar her şey engelsiz yaşama uygun olarak tasarlandı. Evlerin içerisinde salonda, yatak odasında, banyoda, kısacası her yerde, her an görevlilere kolayca ulaşılabilmesi için çağrı butonları mevcut. Sosyal hayatın yanı sıra ev temizliği, eve yemek servisi, tadilat işleri, eczane desteği, kuru temizleme ve kuaför gibi büyüklerimizin ihtiyaç duyacağı tüm hizmetler de HerDem tarafından karşılanacak.

Silivri’de kapılarını açmaya hazırlanan HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nde her konakta 14 bağımsız hane ve 100 metrekare iç avlu bulunuyor. Brüt 60 metrekare olan bağımsız haneler, 1 oda, 1 yaşam alanı (Salon + mutfak), 1 banyodan ve 1 balkon / terastan meydana geliyor.

Fiyat listesi:
Satın alma fiyatları 286 bin TL’den (KDV dahil, tapu, noter masrafları ve abonmanlık hariç) başlamakta ve şerefiyesine göre değişiyor. Her hane 7/24 sağlık hizmetinden ve genel ev temizliği paketinden aylık 550 TL (2018 fiyatları, her yıl TEFE – TÜFE artışlı) karşılığında faydalanabiliyor.

Satın almadan konaklama yapmak isteyen misafirlerimiz yemek hariç, sağlık ve temizlik paketi dahil, kişi başı aylık 4 bin 500 TL + KDV (2018 fiyatları, her yıl TEFE – TÜFE artışlı) ücretle köyümüzde konaklayabiliyor.

-Evler eksiksiz mobilyalı ve aksesuarlı teslim edilecek.
-Her hanenin tahsisli kendine ait hobi bahçesi bulunuyor.
-Her konak yaz kış üstü açılır cam tavanlı iç avluya sahip. İç avlular dahi mobilyalı ve televizyonlu olarak kullanıma hazır.

 

Tel: 444 67 59
Web: http://herdemsyk.com/