Giresun’a yapılacak otel yatırımları!

Hasan Karahan

Giresun Valisi Hasan Karahan “Giresun bakir bir şehir… Coğrafyamız güzel ve farklı. Şehrimizde turistik tesisler artmaya başladı ve bu durum gelen insanları da rahatlatıyor. 5 yıldızlı otel de kuruluyor. Bu durum bizim için çok önemli.” dedi.
“Giresun bakir bir şehir… Coğrafyamız güzel ve farklı. Şehrimizde turistik tesisler artmaya başladı ve bu durum gelen insanları da rahatlatıyor. 5 yıldızlı otel de kuruluyor. Bu durum bizim için çok önemli.”

TURİZMde bizim için çok önemli. Bu anlamda bazı fuarlara katılıyoruz. Aynı zamanda biz DOKAP ve DOKA ile birlikte projeler yapıyoruz. Yaz başlangıcında ilimizde Arap turistlere yönelik bir fuar düzenledik. 17 ülkeden katılım oldu. Onun dışında çeşidi fuarlara gidiyoruz. Tanıtım faaliyetleri devam ediyor. Gelen misafirleri ağırlayacak ve konaklayacak alt yapı eksikliğimiz var. Bu konuda eksikliklerinin giderilmesi için çalışıyoruz. İlimize 5 yıldızlı bir otel yapılıyor. Bölgemizde çok fazla lüks otel yok. Bu da öne geçmemiz açısından önemli bir fırsat.

ADAYA SEFERLERİMİZ BAŞLADI
VALİ Karahan’ın girişimleri sonucu Giresun Adası’na başlatılan tekne seferleriyle daha fazla insan bu güzelliği görme imkanı buluyor.

 
TARİHİ Zeytinlik Mahallemiz var. Oranın restorasyonu ve turizme açılması anlamında bir projemiz mevcut. O bölgedeki potansiyeli açığa çıkartıyoruz. Çalışmalar orjinale bağlı şekilde yapılıyor. Butik oteller yapılıyor. Kentsel dönüşüm kapsamında turizm şehri kuracağız. Giresun bakir bir şehir. Karadeniz bölgesinde son yıllarda artan Arap turist akını var. Bu konuda Giresun da iddialı. Coğrafyamız güzel ve farklı. Adamız var.. .Karadeniz de insan yaşayabilen tek ada.Tekne seferlen başlattık. Yoğun ilgi görüyor.
Yaylalanmız gerçekten çok iyi. Onlara ulaşım imkanlarını kolaylaştırdık. Turistik tesisler artmakta. Günü birlik ve kalma amaçlı gelen insanları rahadatıyor. Her türlü imkan sağlanıyor.

Girişimciler de havalimanıyla birlikte turizmde istikbal olduğunu gördüler. Vali Karahan sayesinde Giresun Adası’na başlatılan tekne seferleri sayesinde daha fazla insan bu güzelliği görme imkanı buluyor.

Ulaşım rahatladı

GİRESUNLU hemşehrilerimizin yayla bağı çok yüksek seviyede. Sahil boyunda yaşayan tüm hemşehrilerimiz yaylaya çıkıyorlar. Yaylayollanmızmda ulaşımını rahatlattık. Sadece Yeşil Yol kapsamında değil ama önemli yaylalarımızın yol sorununu çözdük. Kümbet, Sisdağı ve Bektaş yaylalarımızın yol sorununu çözdük. Özellikle gurbetçiler gelince rahat bir şekilde yayladaki mekanlarına kavuşabiliyor. Yaylalarımızı Arap turistler de tercih ediyor. Hepsi bir arada ciddi bir turizm canlanması sağlıyor.

Milliyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*