Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,”Özellikle gençlere yönelik istihdamın artması için küçük esnaf desteklenmesi gerekiyor” diye konuştu.
Yenimahalle’de 2009 yılından bu yana iş yeri açmak isteyen 15 bin 282 esnafa İş Yeri Açma Ruhsatı, 6 bin 547 yatırımcıya da inşaat ruhsatı verildi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, iş yeri açılmasına yönelik artan talepten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Esnafın içinde bulunduğu sıkıntılı süreci çok iyi biliyorum. Bu yüzden işyeri açmak isteyen vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki ne kadar çok işyeri açılırsa o kadar çok gencimiz istihdam edilir” dedi. Başkan Yaşar, Yenimahalle’de ekonomik dengesizliklere ve eşitsizliklere rağmen her gün ortalama 9 işyerine ruhsat verildiğini söyledi. Yaşar, “Özellikle küçük esnafın desteklenmesi gerekir. Biz de belediye olarak esnafımıza değer veriyor, sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Özellikle işyeri açma niyetinde olan vatandaşlarımıza ruhsat almaları konusunda mümkün olan kolaylıkları gösteriyoruz” diye konuştu.

İNŞAATIN DA GÖZDESİ
Yenimahalle’nin inşaat sektörünün de gözdesi olduğunu hatırlatan Yaşar, “Parklardan yollara, kaldırımlardan çevre düzenlemesine kadar birçok alanda hizmet atılımı gerçekleştirdik. İlçemiz ne kadar düzenli olursa o kadar insan bölgemizi tercih edecek ve böylelikle herkes kazanacak. Yenimahalle herkesin yaşamak ve ticaret yapmak istediği bir ilçe oldu. Bununla gurur duyuyorum” dedi.


Sabah Ankara

, , , ,

Hemen Teslim 5 proje