Diğer Sonuçlar
 • Sanayi üretimi arttı!

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013 yılı Kasım ayı sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, 2013 Kasım ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 arttı...

 • Sanayi üretimi yüzde 3,4 arttı!

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013 yılı Aralık ayı sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Takvim etkisinden arındırılmış endeks, 2013 Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,1 artış gösterdi.

 • Aliağa Kyme Antik Kenti ile tarih turizmi canlanacak!

  Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Aliağa, petrol ve demir çelik üretimi gibi sahip olduğu sanayi potansiyelinden sonra gözünü bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizme dikti.

 • Nurettin Özdebir: Sanayici inşaatçı olmak zorunda bırakıldı!

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye’de üretim ve yatırım yapmanın cezalandırıldığını belirterek, “Sanayiyi, üretimi ve yatırımı cezalandıran bu politikanın sonuna gelinmiştir.” dedi..

 • Kocaeli'de 3 saatlik elektrik kesintisi!

  Türkiye genelinde geçen hafta yaşanan ve sanayi kuruluşlarında üretimi durduran elektrik kesintisinin ardından dün Kocaeli’nin bazı bölgelerinde yine TEİAŞ kaynaklı olduğu belirtilen elektrik kesintileri meydana geldi.

 • Sanayi üretimi Ağustos'ta yüzde 8,47 arttı!

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün açıklanan sanayi üretim verilerine göre arındırılmamış (ham) sanayi üretim verisi ağustos ayında yıllık yüzde 8,47 artarak 2014 ağustos ayından bu yana en yüksek artış hızına ulaştı.

 • Siemens Türkiye'de tramvay üretimi için fabrika kuracak!

  Alman sanayi şirketi Siemens, tramvay üretimi için yaklaşık 30 milyon Euro yatırımla Gebze'de yeni bir montaj fabrikası kuracak.

 • Nursan Çelik üretimi geçici bir süre durdurdu!

  Türkiye'nin en büyük 100 sanayi şirketi arasındaki Nursan Çelik'in 10 gün kadar önce üretimini durdurduğu öğrenildi. Fabrikada çalışan 900 kadar işçi evlerine gönderildi.

 • DOKA, Mazıdağı Entegre Gübre Tesisi'nde güvenli çözümler sunuyor!

  Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük sanayi yatırımlarından biri olan ve Türkiye’nin gübre ithalatında önemli bir açığı kapatarak gübre üretimi gerçekleştirilecek Mazıdağı Entegre Gübre Tesisi inşaasına DOKA, özel ve güvenli çözümler sunuyor.

 • İnşaat malzemesi sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 7,2 arttı!

  Türkiye İMSAD Mayıs Ayı Sektör Raporu’na göre inşaat malzemesi sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 7,2 arttı. İnşaat malzemesi sanayi üretimi mart ayında da artmaya devam etti.