Diğer Sonuçlar
 • Perakende konut harcamaları Aralık'ta yüzde 0,04 azaldı!

  Piyasa analistleri, Türkiye genelinde 2015 yılı için yüzde 8.5 dolayında enflasyon bekliyor. Aralık 2015’te perakende fiyatlar bir önceki aya göre; konut harcamalarında yüzde 0.04 azaldı.

 • Enflasyon oranları Şubat 2016!

  Ocak 2016 dönemine ait ÜFE ve TÜFE oranları 3 Şubat 2016 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Peki, ÜFE ve TÜFE endeksi arttı mı? Ne kadar arttı?

 • Enflasyonun tek hanede kalması kazanımlar açısından önemli!

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Ocak'ta yüzde 1.82, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 0.55 arttı. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 9.58, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 5.94 oldu.

 • Riskli alanlara yatırım ekonomiyi tehdit ediyor!

  Türkiye ekonomisinde eksi enflasyon (deflasyon)’un talebi düştüğü, stokların kısıldığı, işsizliğin arttığı bir ortam doğurduğu belirtildi. Deflasyonun olduğu ülkelerde riskli alanlara yatırım ekonomiyi tehdit ediyor.

 • Enflasyon oranları 3 Mart'ta saat 10:00'da açıklanacak!

  Üretici fiyat endeksi oranları ile Tüketici fiyat endeksi oranları her ay Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanıyor. Mart ayı enflasyon oranları 3 Mart'ta saat 10:00'da açıklanacak..

 • Enflasyon oranları Mart 2016!

  Konut kira sözleşmelerinin yenilenmesi durumunda kiracıya yapılacak zam hesabında Yİ-ÜFE oranları kullanılıyor. ÜFE oranları her ay Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanıyor. İşte enflasyon oranları Mart 2016..

 • Enflasyon oranları Nisan 2016!

  TÜFE ve ÜFE oranları her ay Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanıyor. Mart dönemine ait enflasyon oranları, 4 Nisan 2016 tarihinde açıklandı. İşte enflasyon oranları Nisan 2016..

 • Konut fiyatları neden artıyor?

  Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hinginar, "Konut fiyatlarındaki artışlar inşaat malzemelerinden kaynaklanmıyor. 2015'te inşaat malzemelerinin fiyatları yüzde 5,9 arttı, enflasyon oranı ise yüzde 8,8" dedi.

 • Enflasyon oranları 3 Mayıs'ta saat 10:00'da açıklanacak!

  Enflasyon oranları, her ay Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanıyor. Bu oranlardan ÜFE ve TÜFE kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. Enflasyon oranları 3 Mayıs'ta saat 10:00'da açıklanacak..

 • Üretici fiyat endeksi oranları Mayıs 2016!

  Üretici fiyat endeksi, her ay Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon oranları arasında yer alıyor. Bu oranlar kira artış hesaplamalarında kullanılıyor. İşte üretici fiyat endeksi oranları Mayıs 2016..