Diğer Sonuçlar
 • Boğaziçi Üniversitesi inşaat ekonomisi zirvesi 13 Ocak'ta!

  13 Ocak Çarşamba günü Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan İnşaat Ekonomisi Zirvesi, Türkiye’de inşaat sektörü konusunda öncü bir etkinlik olma iddiasıyla yola çıkarak büyük isimleri bir araya getirecek.

 • Türkiye'nin durumu yatırımcılar için risk oluşturuyor!

  EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölümü Başkanı Müşfik Cantekinler, yaşanan siyasi gelişmelerin ve jeopolitik risklerin Türkiye'nin ekonomisi üzerinde belirleyici olduğunu söyledi.

 • Başbakan Davutoğlu: Türkiye'de 631 bin 449 konut yaptık!

  Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Türkiye'nin dünyanın 17'nci, Avrupa'nın 6'ncı en büyük ekonomisi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, Türkiye'deki yatırımlarını anlattı.

 • Türk inşaat sektörünün uluslararası etkinliği artıyor!

  Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu, Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. TMB Genel Merkez binasında düzenlenen toplantıda inşaat sektörü, yurtdışı müteahhitlik hizmetleri, uluslararası pazarlardaki durum ve Türkiye ekonomisi konuşuldu.

 • Konutların yenilenmesi sektöre uzun soluklu fayda sağlayacak!

  İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen, Türkiye ekonomisi ve son kullanıcı için önem taşıyor. Çünkü yalıtımla kışın ısıtma, yazında soğutma amacıyla harcanan enerjiden ortalama yüzde 50 tasarruf sağlanıyor.

 • Ercan Uyan: Konut satışında azalma olmaz!

  Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uyan:"Türkiye gibi her yıl gerek ekonomisi büyüyen gerekse genç nüfusu artış gösteren ülkelerde temel barınma ihtiyacına talep sürekli artar, konutta daralma yaşanmaz" dedi.

 • Türkiye ekonomisi 2015'te yüzde 4 büyüdü!

  Türkiye ekonomisi 2015 yılında tüm olumsuzluklara rağmen yüzde 4 ile tahminlerin üstünde büyüdü. Bu büyüme hızıyla Türkiye, G20 4'üncüsü oldu. Yüzde 2.4 büyüyen ABD'yi ve Avrupa ülkelerini geride bıraktı.

 • Turgut Özal döneminde hangi projeler yapıldı?

  Türk siyasi hayatının en renkli isimlerinden olan 8. Cumhurbaşkanı Özal, Türkiye ekonomisi için kalıcı birçok projeye imza attı. Peki Turgut Özal döneminde hangi projeler yapıldı?

 • Gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık verilmeli!

  Babacan Yapı’nın patronu İbrahim Babacan, Türkiye ekonomisi ve inşaat sektöründe yeniden sıçrama yaşanması için ‘gayrimenkul alan yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesi’ gerektiğini söyledi.

 • Türkiye ekonomisi inşaatla büyüyor!

  Ekonomide İlk çeyrekteki yüzde 4,8'lik büyüme oldu. Beklentilerin üzerinde gerçekleşen yılın ilk çeyrek büyümesi, iş dünyasında da memnuniyetle karşılandı.