Diğer Sonuçlar
 • Altensis: 2014 çevreci konutların yılı olacak!

  Türkiye’nin en büyük cari açık nedeni olan enerji giderlerinin düşürülmesinin zaruretine dikkat çeken Altensis Projeler Koordinatörü Serkan Emin, “Enerjinin üçte birinin binalarda harcandığı Türkiye, 2014 yılında çevreci konutların önemini fark edecek” de

 • Nihat Zeybekci: Cari açık düşecek!

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, " Bu sene dış ticaret açığı ve cari açık düşecek. Türkiye artık 2014'deki bu onarımdan sonra 2015 çok farkı yere gidecek" dedi.

 • Hisarcıklıoğlu: Kaya gazı rezervleri aktive edilirse cari açık sorunu çözülür!

  Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 Konferansı ve Fuarı'nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'deki kaya gazı rezervlerinin ortaya çıkarılmasıyla cari açık sorununun çözüleceğini ifade etti...

 • Rifat Hisarcıklıoğlu: Kaya gazı rezervleri aktive edilirse cari açık sorunu çözülür!

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, " Eğer Türkiye önümüzdeki dönemde kaya gazı rezervlerini aktive edebilirse bizim cari açık noktasında en önemli sorunumuz çözülecektir" dedi.

 • Cari açık azaldı!

  Türkiye'nin bir önceki yıl 62 milyar 246 milyon dolar olan yıllıklandırılmış bazda cari işlemler açığı, bu yılın Mart ayı itibariyle 59,97 milyar dolara geriledi.

 • Osman Boyner: Çin’le artan cari açık turist çekerek kapatılabilir!

  Türkiye’nin Çin ile büyük bir cari açık problemi olduğunu söyleyen TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Osman Boyner, “Bu cari açık yatırım ve turist çekilerek kapatılabilir. Çin’in geçen sene yurtdışına yaptığı yatırım tutarı 90 milyar dolar” dedi.

 • Cari açık azalıyor!

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, Türkiye'nin yıllıklandırılmış bazda cari işlemler açığı, nisan ayı itibariyle 56 milyar 790 milyon dolara geriledi. Cari açık azalıyor.

 • Nisan ayında cari açık 4.78 milyar dolar oldu!

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) nisan ayı ödemeler dengesi verilerini açıkladı. Merkez Bankası verilerine göre, nisan ayında cari işlemler açığı 4.78 milyar dolar, yıllıklandırılmış bazda ise 56 milyar 790 milyon dolar oldu

 • Cari açık 3 milyar 434 milyon dolar oldu!

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin mayıs ayında cari işlemler açığı 3 milyar 434 milyon dolar, yıllıklandırılmış bazda cari işlemler açığı ise 52 milyar 636 milyon dolar oldu.

 • Cari açık kasımda 5.6 milyar dolar oldu!

  Cari açık kasımda 5.6 milyar dolar oldu. Türkiye'nin cari işlemler açığı 2014 yılı kasım ayında 5 milyar 636 milyon dolar, yıllıklandırılmış bazda ise 47 milyar 86 milyon dolar oldu.