Diğer Sonuçlar
 • TÜSİAD Başekonomisti İmamoğlu: İnşaat sektörü büyüyecek

  TÜSİAD Başekonomisti Zümrüt İmamoğlu, Türk ekonomisiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, büyükşehirlere olan hızlı göçün konut ihtiyacını artırdığını, dolayısıyla inşaat sektöründeki gelişmenin ve büyümenin süreceğini dile getirdi.

 • Türk inşaat sektörünün uluslararası etkinliği artıyor!

  Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu, Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. TMB Genel Merkez binasında düzenlenen toplantıda inşaat sektörü, yurtdışı müteahhitlik hizmetleri, uluslararası pazarlardaki durum ve Türkiye ekonomisi konuşuldu.

 • İnşaat sektörü İran'a odaklandı!

  İran'a karşı uygulanan yaptırımların kalkması Türk gayrimenkul sektörünü de heyecanlandırdı. İran pazarını radarlarına aldıklarını belirten sektör temsilcileri 'Know - How'ımızı bu yeni pazarda kullanabiliriz" diyor...

 • Türk müteahhitler Etiyopya'da 300 bin konut mu yapacak?

  İnşaat sektörü son yıllarda Türk ekonomisinin lokomotifi birçok sanayi kolunun da yüzü güldü. Ancak son bir yıldır, özellikle de geçen yıl yapılan iki seçim arasında yavaşlama başladı.

 • İran inşaat sektörü Türk yönetici peşinde!

  Ambargonun kalkmasından sonra yeni bir pazar olarak Türk firmalarının ilgisini çeken İran, istihdamda da umut kapısı oldu. Ülkede özellikle üst düzey yönetici Türklere talep var.

 • Dakar'daki Yapı Fuarı'na Türk firmaları da katıldı!

  Senegal'in başkenti Dakar'da "Batı Afrika Uluslararası Yapı ve İnşaat Malzemeleri Fuarı" açıldı. Açılışa Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı'nın yanı sıra inşaat sektörü temsilcileri katıldı.

 • Türk Yapı Sektörü 2015 Raporu açıklandı!

  YEM tarafından hazırlanan "Türk Yapı Sektörü 2015 Raporu"na göre dünya genelinde inşaat harcamaları 2015 yılında nominal olarak değer bazında yüzde 4 büyüdü ve 9,72 trilyon dolara ulaştı.

 • Dünyada inşaat harcamaları 2015'te yüzde 4 büyüdü!

  Dünya genelinde inşaat harcamaları 2015 yılında nominal olarak değer bazında yüzde 4 büyüyerek 9.7 trilyon dolara ulaştı. Türk Yapı Sektörü Raporu'nun 2015 sonuçları açıklandı.

 • Mithat Yenigün: Türk inşaat sektörü artık dünyada aranır hale geldi!

  Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, "Son yıllarda Irak, Libya ve Rusya pazarlarının daralması nedeniyle maalesef kapasite daralmasına maruz kaldık. Biz de artık başka pazar arayışlarına girdik" dedi.

 • Türkiye'de inşaat sektörü yüzde 1.7 büyüdü!

  Türkiye’de ‘Yapı dünyasının bilgi merkezi’ olma işlevini 48 yıldır sürdüren Yapı-Endüstri Merkezi, ‘Türk Yapı Sektörü Raporu 2015’in son çeyrek verilerini açıkladı. Toplam inşaat harcamaları 175 milyar TL’ye ulaştı.