Diğer Sonuçlar
 • Türkmenistan'daki sahabe türbeleri restorasyonunda sona doğru!

  Türkmenistan hükumeti ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) arasında imzalanan Hakem el-Gıfari ile Büreyde el-Eslemi sahabe türbelerinin restorasyonu projesinde sona yaklaşıldığı belirtildi.

 • TİKA'dan Myanmar'daki Türk Şehitliği'ne yeni yol!

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA), Myanmar'da bulunan Thayet Türk Şehitliği Anıt Mezarı'na giden yeni bir yol inşa ettiği bildirildi.

 • TİKA'dan Somalili yetimlere yaşam ve eğitim merkezi!

  TİKA, Somali’nin başkenti Mogadişu’da bulunan Sokak Çocukları Eğitim Merkezi’nin tadilatı ve rehabilitasyonu kapsamında ek binaları tamamlayarak hizmete sundu.

 • TİKA, Makedonya'da 489 proje yaptı!

  Makedonya’da 2006 yılından itibaren faaliyet gösteren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), eğitim, sağlık, altyapı ve kültürel mirasın korunması gibi birçok alanda bugüne kadar 489 proje hayata geçirdi.

 • Filistin'deki Nativity Kilisesi restore ediliyor!

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filistin’de bulunan Yeniden Doğuş Kilisesi’nin (Nativity) restorasyonu amacıyla kurulan fona katkı sağladı. Daha önce Osmanlı’nın restore ettiği kilise, yine Türkler tarafından yenileniyor.

 • TİKA, Karadağ Ali Paşa Hamamı'nı restore ediyor!

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Karadağ'ın Ulçin kentindeki Osmanlı döneminden kalan tarihi Ali Paşa Hamamı'nın restorasyonu çerçevesinde ilgili taraflarla işbirliği protokolü imzaladı.

 • TİKA Meksika'daki Osmanlı Saati'ni restore etti!

  Türkiye, çok yönlü dış politikası gereği son yıllarda Latin Amerika bölgesindeki birçok ülkeye başta eğitim ve sağlık olmak üzere birçok alanda destek sunuyor.

 • TİKA, Erbil'deki 17 okulu onaracak!

  İKA, Erbil kentindeki 17 okulun onarımını üstlenip, burada görev yapan 350 öğretmen ve yöneticiye de gıda yardımında bulundu. Güneği, "Okulların restorasyon ve onarımını üstlenirken, burada çalışan öğretmen ve yöneticilerimizi de unutmadık." dedi.

 • TİKA, Erbil'de 14 okulun onarımını yapacak!

  TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurum Irak'ta 2014'ten bu yana Erbil ve Kerkük'te insani yardımlar başta olmak üzere birçok alanda gerçekleştirdiği kalkınma projelerine devam ediyor.

 • Trablus'taki Hamidiye Saat Kulesi'nin restorasyonu tamamlandı!

  Lübnan'ın Trablus kentinde, Sultan 2. Abdülhamid tarafından inşa ettirilen saat kulesinin restorasyon çalışmaları bitirildi. TİKA desteğiyle kentteki Hamidiye Saat Kulesi'nin restorasyon çalışmaları tamamlandı.