Diğer Sonuçlar
 • Hazineye ait tarım arazileri satışa çıkıyor!

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hazineye ait tarım arazilerinin satışı konusundaki çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirterek, "Söz konusu araziler için başvurusunu yapan 255 bin kişiye satışlar nisan ayında başlayacak" dedi.

 • Kira Beyanname Sistemi’nin kapsamı genişletiliyor!

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, 4 yıldır uygulanan "Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi"nin kapsamının genişletildiğini belirtti. Ağbal ''1,5 milyon vatandaşımızı ilgilendiren Hazır Beyan Sistemi’ni uygulamaya Mart ayı itibarıyla başlıyoruz'' dedi.

 • Naci Ağbal: 2B arazi satışından 3,7 milyar TL gelir bekliyoruz!

  Naci Ağbal, tarım arazilerinin satışında sürenin uzatılması için bir çalışma yaptıklarını kaydederek yaklaşık 150 bin vatandaşa yeni imkan sunacaklarını belirtti. Ağbal, " Nisan ayında satış işlemine başlayacağız" diye konuştu.

 • Gelir Vergisi Kanunu Tasarısı'nda gayrimenkul satışına yenilik gelecek!

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, gayrimenkul rantlarının vergilendirilmesine ilişkin bir soru üzerine, Gelir Vergisi Kanunu Tasarısı'nda şirketlerin aktiflerindeki gayrimenkullerin satışı ile ilgili bir yenilik getireceklerini dile getirdi.

 • Naci Ağbal: AK Parti demek mega proje demek!

  Bakan Ağbal, ‘’Marmara Projesi boğaz açısından önemli bir proje. Yavuz Sultan Selim projesini, Marmaray projesini bitirmişiz. Avrasya Tüneli dünyada bir ilk. AK Parti demek mega proje demek, mega proje demek AK Parti demek. " dedi.

 • Devlet, anahtar teslim fabrika binası yapacak!

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Hem hazır bir mekan olması bakımından işletmelerimiz için bir kolaylık olacak hem de sembolik denilebilecek kira fiyatıyla vereceğimiz için maliyetleri de aşağıya çekecek" dedi.

 • Konut imalatıyla ilgili belirsizlikler netleştiriliyor!

  TİM Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısına katılanMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Tebliğ düzenlemesi bunu yapacağız. Konutimalatı ile ilgili bir takım belirsizlikler varmış, onları netleştiriyoruz." dedi.

 • Naci Ağbal: Sur'da süratle inşaata başlanacak!

  Maliye Bakanı Ağbal 'torba kanun' ile Sur'un yeniden inşa edilmesiyle ilgili düzenlemenin onanması üzerine, " Bu düzenlemeyle Bakanlar Kurulunun Sur ile ilgili riskli alan kararı üzerine, süratle inşaata başlanacak" dedi.

 • Bu yıl 33,1 milyar lira kira geliri beyan edildi!

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu yıl uygulamaya geçirilen ‘Hazır Beyan Sistemi’ni 1.4 milyon kişinin kullandığını belirterek, söz konusu sistemle toplam 45.3 milyar lira gelir beyan edildiğini ve 7.5 milyar lira vergi hesaplandığını bildirdi.

 • Antalya Alanya ve Aksu'daki turizm arazilerini kim aldı?

  Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın verdiği bilgilere göre, Antalya’nın turizm beldesi Aksu’da 3, Alanya’da da bir hazine arazisi satıldı. Sayıştay’ın gündeme getirdiği turizm arazilerine, kimlerin sahip olduğu ortaya çıktı.