Diğer Sonuçlar
 • Emlakçılar yeni yasa için Ankara'da destek arayacak!

  İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu. Türkiye genelinde 18 oda ve 22 derneğin imza attığı "Emlak Danışmanlığı Yasa Taslağı" için Ankara'ya çıkarma yapacaklarını söyledi.

 • 1+1 daireler inşaat sektörünün gözdesi halinde!

  İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "Özellikle üniversite gençlerinin ve çocuksuz ailelerin tercih ettiği 1+1 konut tipi, inşaat sektörünün de gözdesi haline geldi" dedi.

 • Faiz oranlarının artması ev fiyatlarını düşürür!

  İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, vatandaşların konut kredisiyle ilgili kafalarında yanlış düşünceler olduğunu aktardı. Güleroğlu, Faiz oranları yukarıda olduğunda ev satışları az ve ev fiyatları da düşük olur” dedi.

 • İzmir'de ev kiraları yüzde 20 arttı!

  İzmir’de Ocak ayından bu yana ev kiraları yüzde 20 arttı. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, “3 ay önce 3+1 ev 800 liraya kiraya verilirken, şimdilerde 900-950 liradan aşağı ev yok” diye konuştu

 • Gayrimenkul satışında vergi muafiyetinin kaldırılması satışları etkiler mi?

  İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, ev alım satımlarından doğan gelir vergisinde 5 yıllık vergi muafiyetinin kalkmasının mecliste görüşüldüğünü ancak muafiyetin kalkmasının gayrimenkul satışlarına etki etmeyeceğini söyledi.

 • Türkiye'de eğitimli gayrimenkul danışmanlarına ihtiyaç var!

  İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, piyasadaki yabancı sermayeli emlak şirketleri nedeniyle Türkiye genelinde her yıl 40 milyon doların yurtdışına çıktığını söyledi.

 • Mesut Güleroğlu: Günlük kiralık evler daha sık denetlenmeli!

  İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir'de son zamanlarda büyük rağbet görmeye başlayan günlük kiralık evlerin fuhuş ve terör amaçlı kullanılabileceğine dikkat çekti.

 • İzmir yatırım cenneti olacak!

  İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, İstanbul- İzmir Otoyol Projesi'nin tamamlanmasıyla kentin yatırım cenneti olması için hiçbir engelin kalmadığını söyledi. Başkan Güleroğlu, kentteki yapılaşmanın kuzeye kaydığını kaydetti.

 • Emlakçılar yasal düzenleme bekliyor!

  İZMİR Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, bir süre önce Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'nin de sinyalini verdiği emlakçılarla ilgili düzenlemenin yapılmasını beklediklerini söyledi.

 • Bugün konuta yatırım zamanı!

  İzmir İnşaat Mühendisleri Odası Meslek Kuruluşları üyesi Akın Kazançoğlu ve İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "İnşaat sektöründe hareket devam ediyor, bugün konuta yatırım zamanı" diye konuştu.