Diğer Sonuçlar
 • ABD'de mortgage endişesi başladı!

  AMERİKA Merkez Bankası'nm (FED) yılın son ayında yaptığı faiz artışına 2016'da devam etmesi bekleniyor. Konut kredilerinde yaşanacak yükseliş nedeniyle Amerikalılar ev almak yerine kiraya çıkıyor.

 • Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ kura çekilişi!

  Yozgat Merkez Mutafoğlu TOKİ kura çekilişi kapsamında 16 adet konut satışa sunulacak. Aylık taksitlerin 315,35 liradan başladığı projede satış işlemleri T.C Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yürütülüyor.

 • Dumankaya İnşaat ortalamanın üzerinde kazanç garanti ediyor!

  Merkez Bankası’nın yayınladığı verilere göre 2015 Ekim ayı itibariyle konut yatırımları yüzde 18.69’luk bir prim oranı ile döviz gibi yatırım araçlarını geride bıraktı. Yıllık bazda ise bu oranın yüzde 20’yi aşması bekleniyor.

 • Çorum Merkez TOKİ Konutları kura çekilişi bugün!

  Çorum Merkez TOKİ Konutları kura çekilişi bugün yapılacak. Daire fiyatlarının 100 bin 758 TL'den başladığı projede satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından kabul ediliyor.

 • Tüketici kredilerinin 131 milyar 571 milyon 786 bin lirası konut!

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından "Haftalık Para ve Banka İstatistikleri" yayımlandı. Mevduat bankalarındaki tüketici kredilerinin 131 milyar 571 milyon 786 bin lirası konut,153 milyar 18 milyon 112 bin lirası diğer kredilerden oluştu.

 • Merkez Bankası faiz oranlarını açıkladı!

  PPK, gecelik marjinal fonlama oranını yüzde 10,75 ve Merkez Bankası borçlanma faiz oranını yüzde 7,25'te sabit bıraktı. PPK, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını da yüzde 7,50'de tuttu.

 • Merkez Bankası'nın Levent'teki arazisinin değeri mi düştü?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı plan değişikliği ile değeri en az 250 milyon dolar olan Merkez Bankası’na ait arazinin kıymetini sıfırladı.

 • Merkez Bankası’nın Levent'teki arsasının planı değiştirildi!

  Merkez Bankası’nın 250 milyon dolar değer biçilen İstanbul Levent’teki arazisinin planını Büyükşehir Belediyesi değiştirdi. 18 dönümlük arazi, ‘merkezi iş alanı’ yerine ‘cami alanı’ haline dönüştürüldü.

 • Fed faiz oranını değiştirmedi!

  ABD Merkez Bankası, politika faiz oranını, yılın ilk toplantısında, beklendiği gibi değiştirmedi. Gösterge faizi yüzde 0,25-0,50 aralığında sabit tutma kararı oy birliğiyle alındı.

 • Türkiye Konut Fiyat Endeksi Kasım'da yüzde 1,25 arttı!

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kasım 2015 dönemine ilişkin Konut Fiyat Endeksi verilerini açıkladı. Buna göre TKFE, kasımda bir önceki aya göre yüzde 1,25 artışla 199,56'ya çıktı.