Diğer Sonuçlar
 • Lütfi Elvan'dan Karaman tramvay projesinde destek!

  Karaman Belediye Başkanı Çalışkan, tramvaylar konusunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ile görüştü ve ilk aşamada prensip anlaşmasına varıldı.

 • Mersin'de 46 milyon tl yatırımla yapılan 55 tesisin açılış gerçekleşti!

  Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin'de 22 milyon liralık hibe desteği sağlanan ve 46 milyon lira yatırımla gerçekleşen 55 tesisin açılışını yaptı.

 • Yatırımcının arsa maliyeti düşecek!

  Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, muhalefete rağmen söz verdikleri reformların yüzde 35’ini, vaatlerin ise yüzde 59’unu gerçekleştirdiklerini söyledi. Elvan, yatırımcının arsa maliyetini düşürecek düzenleme müjdesini de verdi.

 • Lütfi Elvan: Türkiye yatırımda cazibe merkezi!

  Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 1,5 aylık süreçte vaatlerin yüzde 66'sını gerçekleştirdiklerini belirterek, "Önümüzdeki süreçte, ekonomimiz çok daha iyi noktalara gelecek inşallah. Kimse tereddüt içinde olmasın" dedi.

 • Kanal İstanbul kanun tasarısı Başbakanlık'ta!

  Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Kanal İstanbul ile ilgili düzenlemeyi önümüzdeki günlerde yapacağız. Ulaştırma Bakanlığımız kanun tasarısını Başbakanlık'a sevk etti" şeklinde konuştu.

 • Hükümetin teşvik paketinde arazi yatırımlarına yer verildi!

  Hükümet, yatırımları şahlandıracak teşvik paketi için çalışmalara hız verdi. 450 milyarlık yatırıma tam destek verilecek. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, atılacak 20 adımı şöyle sıraladı:

 • MEÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu hizmete açıldı!

  Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, birçok gelişmiş ülkede sağlık sisteminin çöktüğünü, ancak Türkiye'deki tam donanımlı hastanelerin tüm dünyaya hizmet sunduğunu söyledi

 • Konut almak isteyenlere 15 bin TL destek!

  Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, konut hesabı uygulamasına ilişkin yönetmeliği de yayımladıklarını hatırlatarak, konut almak isteyenlere 15 bin liraya kadar destek sağlayacaklarını belirtti.

 • Çukurova Havaalanı tekrar ihaleye çıkacak!

  Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, dün itibarıyla YPK kararının tamamlandığını, Çukurova Havaalanı'nın iki hafta içinde ihaleye çıkacaklarını, yatırımın tüm masrafları Ulaştırma Bakanlığınca karşılanmak üzere yatırımı gerçekleştireceklerini söyledi.

 • Lütfi Elvan'dan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi açıklaması!

  Başbakan Yardımcısı Elvan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kaçak olmadığını belirterek, bununla ilgili 27 dava açıldığını ve davaların 24’ünün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi lehine sonuçlandığını söyledi.