Diğer Sonuçlar
 • Konut kredi faizleri 2011 seviyelerine yükseldi!

  Konut sektörü 2016'ya büyük beklentilerle girerken, satışlarda önemli rol oynayan kredi maliyetleri sektörün iyimser havasını desteklemiyor. Merkez Bankası'nın verilerine göre bankaların konut kredilerinde ortalama yıllık faiz yüzde 14.47'ye yükseldi.

 • Demir Romance'ta konut kredi faizleri 0,99'da sabitlendi!

  Demir İnşaat, Beylikdüzü’nde Akıllı ev teknolojileriyle öne çıkan projesi Demir Romance’de sınırlı sayıdaki son daireler için kredi faizlerinde 0.99’a demir attı.

 • Ali Dumankaya: Bu yıl konut kredi faizleri düşmez!

  DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Ali Dumankaya, Sultanbeyli'deki Fatih Caddesi'nin İstanbul'un en değerli noktalarından biri haline geldiğini söyledi. Dumankaya, ''Ev almak için faizlerin düşmesi beklenmemeli'' dedi.

 • Bankalar konut kredi faizlerinde yüzde 0.13 indirim yaptı!

  Merkez bankası manşet enflasyondaki düşüşü ve küresel piyasalardaki pozitif gelişmeleri dikkate alarak geçen hafta yaptığı toplantıda gecelik faizleri yarım puan düşürdü. Bankalar konut kredi faizlerinde yüzde 0.13 indirim yaptılar.

 • İnşaat sektörü düşük faize kilitlendi!

  Merkez Bankası'nın faizleri düşürmesinin ardından, konut sektörü de kredi faizlerinin düşmesi beklentisi içerisine girdi. Gacemer, konut kredilerinin satış için her zaman bir destek olduğunun altını çizdi

 • Enflasyon düşmeden konut kredisi faizleri yüzde 1'in altına düşmez!

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz indirmesi, "Konut kredi faizleri yüzde 1'in altına iner mi?" sorusuna yol açtı. Bankacıların ortak görüşü ise "Enflasyon düşmeden faiz, yüzde 1'lere yaklaşmaz" oldu...

 • Konut kredisi faizleri satışları etkiledi!

  TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, "Ortalama yüzde 1.1'lerde seyreden aylık konut kredi faizleri satışlardaki düşüşte etkili. Bankaların konut faizlerini düşürme konusunda bir isteksizliği var" dedi.

 • Konut kredisi faizi 2 ayda yüzde 0,53 geriledi!

  Geçen cuma günü Bankalar Birliği’nin genel kurulu yapıldı. Faiz ve kredi tartışmaları bir kez daha gündeme geldi. Eleştiri Merkez Bankası’nın faizleri düşürdüğü ama kredi faizlerinin aynı hızda düşmemesiydi.

 • Konut faizleri düşerse yeni satış rekoru gelir!

  Nisan ayında yüzde 10’dan fazla düşen konut satışı mayısta yüzde 6.4 arttı. İpotekli satışların azalmasına dikkat çeken gayrimenkul sektörü temsilcileri “Konut kredi faizi düşerse satışta yeni rekor gelir” dedi.

 • Başbakan Yıldırım: Konut kredi faizleri düşecek!

  Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısına katıldı. Başbakan Yıldırım konut kredilerinde faizi düşürmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.