Diğer Sonuçlar
 • Alsancak Limanı'na Konak Belediyesi'nden itiraz!

  Özelleştirme süreci tamamlandığında Avrupa'nın ilk 10, dünyanın ise ilk 50 limanı arasına girecek olan Alsancak Limanı'nda beklenen yine olmadı. Önceki yıllarda planlara dava açan kurumların da bu kez olumlu bulduğu yeni plana itiraz geldi.

 • Aziziye'de konak inşaatları devam ediyor!

  Aziziye Belediyesi ilçe merkezinde olduğu gibi köylerde de hizmet rüzgarı estiriyor. Köylerin umumi ihtiyaçları birer birer gideriliyor. 69 mahalle statüsünde köyü bulunan belediye, bunlardan 16'sına köy konağı ve taziye evi yaptı.

 • İzmir Konak Mersinli Mahallesi'nde yeni semt merkezi hizmete açıldı!

  Konak Belediyesi’nin kısa sürede tamamladığı Mersinli Mahallesi’ndeki yeni semt merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 • Sincan'a yeni konak yapıldı!

  Sincan Belediyesi "Her Mahalleye Bir Konak" hedefiyle çıktığı yolda Yenikent'e de bir konak kazandırdı. İleri yaştaki vatandaşlara ve hanımlara hizmet amacıyla Yenikent İlksan TOKİ'de yer alan Konak, konuklarının duaları eşliğinde hizmete sunuldu.

 • Konak tramvay hattında ray döşeme çalışmalarının yüzde 45'i tamam!

  Karşıyaka tramvayında ray döşeme çalışmalarının yüzde 45'ini tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı önünden başladığı Konak Tramvay hattı ray döşeme çalışmalarında Göztepe köprüsüne kadar geldi.

 • İzmir Konak 19 Mayıs Mahallesi'ndeki yaya üst geçidi yenilenecek mi?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerdeki yaya üst geçitlerini yenilerken, Konak 19 Mayıs Mahallesi'ndeki yaya üst geçidinin kaderine terk edildiğini belirten vatandaşlar, 30- 40 yıldır kullandıkları yaya üst geçidinin yenilenmemesine tepki gösterdi.

 • İzmir Kılıçreis Parkı yenilenecek!

  Konak Belediyesi, Hatay Semti’ndeki Kılıçreis Parkı’nı Konak Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyesi miniklerin fikirleri ışığında hazırlanan proje ile yepyeni bir görünüme kavuşturacak.

 • Gültepe'nin kaderi yeni imar planıyla değişecek!

  İzmir’in kalbi Konak’ta plansız yapılaşmanın en yoğun olduğu semtlerin başında gelen Gültepe’nin kaderi, Konak Belediyesi’nce yürütülen yeni imar planı çalışmalarının uygulamaya girmesiyle değişecek.

 • İzmir Eşrefpaşa'ya modern pazar!

  Konak Belediyesi Şubat ayı ilk meclisinde tarihi İpek Yolu'nun geçtiği yol üzerine kurulan Eşrefpaşa semt pazarının yeni bir yere taşınmasına yönelik ilk adım atıldı.

 • Konak'ta imar işlemleri durdu!

  Konak Belediyesi’nin Gültepe ve Kemeraltı’nda çalışmalarını başlattığı yeni planlama süreci nedeniyle tüm imar işlemleri durduruldu. Belediye, yasa kapsamında riskli yapı ilan edilmesi çalışmalarının da sonlandırılmasını istedi.