Diğer Sonuçlar
 • TOKİ'den alınan evin kira vergisinde taksitlere uygulanan zam gider sayılır mı?

  Evini kiraya vererek gelir elden kimseler Gelir Vergisi Kanunu gereğince kira vergisine tabi tutuluyor. Peki, TOKİ'den alınan evin kira vergisinde taksitlere uygulanan zam gider sayılır mı?

 • 2016 kira geliri vergisi istisna tutarı 3 bin 600 TL oldu!

  Gelir vergisi beyannamelerinin doldurulduğu Mart ayı yaklaştı. Mükellefleri vergi telaşı şimdiden sardı. Önümüzdeki ay beyannamesi verilecek en önemli vergilerden biri Kira Gelir Vergisi...

 • Kira ödemesi nasıl yapılır?

  Kira gelirinin olması Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergi mükellefiyetini doğuruyor. Kanunen belirlenen istisna bedelinin üstünde gelir elde eden kimseler kira gelir vergisi ödüyor. Peki, bunun için kira ödemesi nasıl yapılır?

 • Kira gelir vergisi 2016!

  2015 yılı içerisinde 3 bin 600 TL'nin üstünde kira geliri elde eden kimselerin beyanname vererek vergilerini ödemeleri gerekiyor. Peki, kira gelir vergisi 2016 ne zaman ödenir? Vergi kaç taksitte ödenir?

 • Kira gelir vergisi beyannamesi 2016!

  Taşınmazını kiraya veren kimselerin elde ettikleri gelirin belirlenen istisna sınırını aşması halinde, bu kimseler kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi 2016 ne zaman verilecek?

 • Kira gelir vergisi ödemeleri 15 gün sonra başlayacak!

  Ev veya işyerini kiraya veren mal sahipleri, Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergi mükellefi olabiliyor. Verginin ilk taksit ödemeleri Mart ayı içerisinde yapılıyor. Buna göre, kira gelir vergisi ödemeleri 15 gün sonra başlayacak..

 • Bakanlık teknoloji geliştirme bölgelerindeki kira üst limitlerini belirleyebilecek!

  Araştırma ve geliştirmenin yanı sıra tasarımı da teşvik kapsamına alan tasarı kabul edildi.Çalışan personelin niteliğini artırmak amacıyla doktora, yüksek lisans ve lisans mezunları için farklı oranlarda gelir vergisi istisnası getirilecek.

 • Kira sözleşmesi vergi sınırı 2016!

  Gayrimenkul kiralamalarında bir sene içerisinde elde edilen gelirler Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergiye tabi tutuluyor. Belirlenen sınırın altındaki gelirler için vergi ödenmiyor. Peki, kira sözleşmesi vergi sınırı 2016 ne kadar?

 • Kira beyanname sistemine nasıl girilir?

  Kira gelir vergisi için öncelikle beyanname veriliyor. Bu beyannameler, vergi dairesinden verilebildiği gibi, internet üzerinden online bir şekilde de verilebiliyor. Peki, kira beyanname sistemine nasıl girilir?

 • İşyeri kira beyan sınırı 2016!

  İşyerini 2015 yılı içerisinde kiraya verenler 2016 yılında kira gelir vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Peki vergi için işyeri kira beyan sınırı 2016 nedir? İşyeri kira geliri istisnası 2016 ne kadar?