Diğer Sonuçlar
 • Fikri Işık: Sanayi GYO Projesi kısa sürede hayata geçirilecek!

  Ar-Ge’den OSB’lere, her alanda yapılacak reform niteliğinde düzenlemelerin sanayicinin beklentilerini karşılayacağını kaydeden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Sanayi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Projesi’nin kısa sürede hayata geçeceğini söyledi.

 • TOKİ Derince Gazeteci Konutları'nın ihalesi 23 Şubat'ta!

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gazeteciler için Derince Çınarlı mevkisinde 140 konutun yapımına başlanacağına da açıklayan Işık, 23 Şubat'ta Toplu Konut İdaresinin ihaleye çıkacağını bildirdi.

 • Gölcük'te 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okul inşa edilecek!

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Gölcük'te bu yıl yaklaşık 40 milyon lira yatırımla 8 yeni okulu eğitime kazandırıyoruz. Böylece, 1999 depreminden sonra ilçedeki bütün okullarımızı yenilemiş olacağız" dedi.

 • Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası'nın temeli atıldı!

  Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda yeni yatırıma yönelik temel atma töreni düzenlendi. Bakan Fikri Işık, törende yaptığı konuşmada Aksaray’da Mercedes-Benz Türk’ün yeni yatırımının temelini atmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

 • Adıyaman’a Mermer İhtisas OSB kurulacak!

  Fikri Işık, “Mermer yatakları bakımından potansiyeli zengin Adıyaman’da mermer İhtisas OSB kuracağız” dedi. Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, Adıyaman ziyareti esnasında sanayicinin yüzünü güldürecek müjdeli haberi verdi.

 • Şanlıurfa'ya iki yeni sanayi sitesi kurulacak!

  Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelerek Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilim Merkezi ve 2 yeni Sanayi Sitesinin müjdesini verdi.

 • Adıyaman Mermer İhtisas OSB için yer arayışları başladı!

  Geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ilimizi ziyaretinde müjdesini verdiği Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulması için yer arayışları başladı.

 • Süper KOBİ’lere AR-GE desteği verilecek!

  TÜGİAD üyeleriyle bir araya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yapıcı eleştiri ve önerileriyle örnek olan TÜGİAD’a teşekkür ederek SÜPER KOBİ önerisini de inceleyerek AR-GE desteklerine son halini verdiklerini açıkladı.

 • Gebze Plastikçiler OSB'nin yeni yönetim binası açıldı!

  Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nin İnönü Mahallesi Balçık Yolu üzerinde bulunan yeni yönetim merkezi binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı...

 • Yapılarda asansör sayısı 500 bine dayandı!

  Fikri Işık, yapı kullanım izni almış binalarda toplam 477 bin 386 asansör bulunduğunu, bakanlıkça yetkilendirilen 25 A tipi muayene kuruluşunca, her asansöre yönelik yılda bir defa periyodik kontrol yapıldığını bildirdi.