Diğer Sonuçlar
 • Erzurum'un Otopark Yönetmeliği’nde düzenleme yapıldı!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi, il genelinde Otopark Yönetmeliği’nde yeni bir düzenleme çalışması yaptı. 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 5’inci maddesinde tanımlanan imar planlarına uygun olarak düzenlemek amacıyla Otopark Yönetmeliği yeniden ele alındı.

 • Erzurum Büyükşehir'den 313 bin 932 ton asfalt!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi, alt ve üstyapıda önemli hizmetleri hayata geçirdi. Şehrin altyapısını yenileyen Büyükşehir Belediyesi, üstyapıda da 1 yılda her alanda çığır açtı.

 • Erzurum Fuar Merkezi inşaatında son durum ne?

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Fuar Merkezi’nin inşaat çalışmaları ağır kış şartlarına rağmen devam ediyor. Fuar Merkezi’nin 2016 yılı içerisinde tamamlanabilmesi için yoğun tempoyla çalışmalarını sürdürüyor.

 • Erzurum'un altyapısı yenileniyor!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, İçmesuyu ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından 2016 yılı yatırım programına alınan mahallelerde çalışma yapıyor.

 • Erzurum kentsel dönüşümle büyük değişim yaşadı!

  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen, Uluslararası Kış Kentleri Sempozyumu’nda Erzurum’u anlattı.

 • Erzurum'da yol genişletme çalışması başlatıldı!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri, Erzurum’un Oltu ilçesi Kaleboğazı Mahallesi’nde viraj kesimi ve yol genişletme çalışmasına elverişsiz hava şartlarına rağmen devam ediyor.

 • Erzurum Karayazı'ya arıtma tesisi inşa edildi!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Karayazı’ya Arıtma Tesisi ve İsale Hattı yaptı. Çalışma kapsamında 700 metreküplük içme suyu deposu, 2 adet 100 metreküplük, 1 adet 50 metreküplük depo ve 3000 metre de servis yolu yapıldı.

 • Erzurum Büyükşehir'den 700 ton asfalt!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi, elverişsiz hava şartlarına rağmen kentte asfalt çalışmasına başladı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, şubat ayında şehrin muhtelif yerlerine 700 ton sıcak asfalt dökümü yaptı.

 • Erzurum'un ilçelerinin nazım imar planları yapılıyor!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinin yanı sıra ilçelerin de nazım imar planlarını yapıyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra ilçenin kentsel dönüşüm ve gelişimi daha hızlı ve kapsamlı olacak.

 • Erzurum Yarımca Kur’an Kursu ve Köy Konağı açıldı!

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Aziziye Belediyesi tarafından Yarımca Mahallesi’nde yaptırılan Kur’an Kursu ile Köy Konağı ve Taziye Evi’nin açılışı yapıldı. Açılışa Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de katıldı...