Diğer Sonuçlar
 • Emlak vergisi beyannamesi hangi ayda verilir?

  Arazi, arsa ve bina gibi taşınmazlara sahip kimseler emlak vergisi ödemekle yükümlüdürler. Satın alınan gayrimenkuller için emlak vergisi beyannamesi hangi ayda verilir?İlk yıl emlak vergisi ödenir mi?

 • Emlak vergisi beyannamesi hangi durumlarda verilir?

  Emlak Vergisi Kanunu'nda geliri olmayan tek mesken sahipleri için bazı muafiyet ve istisnalar var. Bu sayede daha düşük ödenmesi ya da hiç emlak vergisi ödenmemesi söz konusu olabiliyor.Peki,hangi durumlarda emlak vergisi beyannamesi verilir?

 • Emlak vergisi beyannamesi 2015!

  1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununda yer alan hükümlere göre, vergilendirme için gayrimenkul sahibi olan vatandaşların belediyeye beyanname vermeleri gerekiyor. İşte emlak vergisi beyannamesi 2015 örneği...

 • Emekli emlak vergisi beyannamesi!

  Sıfır oranlı emlak vergisi uygulamasından faydalanabilen kimseler arasında emekliler de bulunuyor. Belediyeye verilecek bir beyanname ile vergiden muaf tutuluyor. İşte emekli emlak vergisi beyannamesi örneği..

 • Emlak gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

  İktisap tarihinden itibaren 5 sene içerisinde elden çıkarılan taşınmaz mallardan elde edilen kazancın vergisi ödeniyor. Vergi ödemesi yapılabilmesi için ilk olarak malın beyan edilmesi gerekiyor. Peki, emlak gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

 • İşyeri emlak vergisi beyannamesi!

  Dükkan veya ofis gibi vasfı işyeri olan bir taşınmaz mal aldığınızı düşünelim. Emlak vergisi mükellefiyetinizin başlaması için yıl sonuna kadar beyanname verilmesi gerekiyor. İşte belediyeye verilecek işyeri emlak vergisi beyannamesi...

 • Tapu beyannamesi örneği!

  Bir taşınmaz mal satın aldığınızı düşünelim. Emlak vergisi mükellefi olarak ise öncelikle belediyeye yıl sonuna kadar beyanname vermeniz gerekiyor. İşte belediyeye verilen tapu beyannamesi örneği...

 • Tapu beyannamesi nasıl doldurulur?

  Tapu beyannamesi, 1319 sayılı emlak vergisi için belediyeye veriliyor. Beyannamenin, tapunun alındığı senenin sonuna kadar verilmesi gerekiyor. Peki, belediyede tapu beyannamesi nasıl doldurulur? İşte yanıtı..

 • Emlak vergisi beyannamesi vermedim ne olacak?

  2015 yılı içinde taşınmaz mal satın aldığınızı ve bu süre içerisinde beyanname vermediğinizi düşünelim. Bu durumda emlak vergisi beyannamesi vermedim ne olacak, diyorsanız işte yanıtı..

 • Yeni alınan evin emlak vergisi beyannamesi!

  Taşınmaz satışının yapıldığı senenin sonuna kadar yeni malikin emlak vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor. Buna göre, beyannameler 31 Aralık'a kadar verilecek.. İşte 2016 yılında yeni alınan evin emlak vergisi beyannamesi örneği..