Diğer Sonuçlar
 • İnşaatta büyüme yüzde % 5'in üzerinde olacak!

  Türkiye ve dünya ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden olan inşaat sektörü, son 10 yılda ülkemize büyük kazanımlar sağladı. İstihdam ve ekonomik canlanmaya önemli etkileri olan inşaat, sürdürülebilir büyüme için önemli bir sektör...

 • Cafer Kara: İnşaat sektöründe trendler değişti!

  En önemli lokomotiflerinden olan inşaat sektörü, son 10 yılda ülkemize büyük kazanımlar sağladı. Özellikle istihdam ve ekonomik canlanmaya önemli etkileri olan inşaat, sürdürülebilir büyüme için önemli bir sektör.

 • Paul Rawkins: Türkiye'nin büyümesi BRIC'ten daha iyi!

  Fitch Ratings Kıdemli Direktörü Paul Rawkins, Türkiye ’nin ekonomik büyüme görünümünün BRIC ( Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ) ülkelerine kıyasla olumlu olduğunu belirtti.

 • Çin'de yeni inşaat oranı yüzde 14 düştü!

  Çin'de ekonomik büyüme geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yüzde 6.8 olarak gerçekleşti. Konut yatırımları yalnızca yüzde 1 yükselerek son yedi yılın en düşük oranını gerçekleştirirken, yeni inşaat oranı yüzde 14 düştü.

 • Antakya Müze Otel yıl sonuna kadar açılacak!

  Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Gila Benmayor bugün köşesinde " Ekonomik büyüme mi kültürel miras mı? " başlıklı yazısına yer verdi. İşte o yazının detayları...

 • Almanya inşaat ile ilk çeyrekte hızlı büyüdü!

  Almanya'nın ekonomik büyüme hızı 2016'nin ilk üç aylık döneminde artış gösterdi. Federal İstatistik Kurumu, Almanya'nın Gayrı Safi Yurtiçi Hasılası'nın bir önceki üç aylık döneme göre yüzde 0,7 oranında arttığını duyurdu

 • Lütfi Elvan: Faizlerde düşüş bekleniyor!

  Ekonomik göstergelerde hedeflere yönelik değişiklik yapmayı düşünmediklerini belirten Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Yapısal reformların devamı, öncelikli dönüşüm programlarının hayata geçirilmesi ve ihracata yönelik teşviklerin uygulamaya konulmasıyla büyüme performansımız daha da artacak" dedi.

 • 2050'nin en zengin 15 ülkesi!

  Therichest.com sitesi 2050 yılının en zengin ülkelerini sıraladı. Listeye Türkiye de girdi. Analistler ülkelerin büyüme oranlarına göre ekonomik büyüklüklerinin ulaşacağı seviyeleri tahmin etti. İşte 2050 yılının en zengin 15 ülkesi...

 • Türkiye'nin ekonomik büyüme potansiyeli iyi değerlendirilmeli!

  Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, karamsar olunmaması gerektiğini, Türkiye'nin inanılmaz bir büyüme potansiyeli olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, "2017, kesinlikle 2016'dan daha iyi bir yıl olacak." dedi.

 • İngiltere ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 2,3 büyüdü!

  İngiltere ekonomisi, yılın 3. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,3 büyüdü.Ülkede ekonomik büyüme, yılın 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre ise yüzde 0,3'lük piyasa beklentilerinin üzerinde gelerek yüzde 0,5 oldu.