Diğer Sonuçlar
 • Yapı denetim sisteminde yeni dönem başladı!

  Yapı denetim sisteminde yeni dönem başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bugün yürürlüğe giren modeline göre artık müteahhitler inşaatları denetleyecek yapı denetim firmalarını seçemeyecek.

 • İmar barışı resmen uzatıldı!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan ''İmar Barışı'' uygulamasında başvurular uzatıldı. Karar, Resmi Gazetesi'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

 • Cami Tasarımı Fikir Yarışması başlıyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği” doğrultusunda "Şehir ve cami estetiği açısından ilk olma özelliğine sahip “Cami Tasarım Fikir Yarışması” düzenliyor.

 • Şanlıurfa Siverek Kalesi çevresindeki evler kamulaştırılacak!

  Şanlıurfa’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Şanlıurfa ve ilçelerini ilgilendiren önemli bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Siverek’in tarihi kalesi çevresindeki evlerin kamulaştırılacağı açıklandı.

 • Elektronik Beton İzleme Sistemi uygulanmaya başlandı!

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaatlarda kullanılan betonun denetimini, beton numunelerine yerleştirilen çiplerle elektronik ortamda takibini sağlayacak Elektronik Beton İzleme Sistemi'nin uygulanmaya başladığını, bu kapsamda 23 bin 500  çipli beton numunesi alındığı açıklandı. 

 • İmar barışı başvurusu ne kadar uzatıldı? 

  İmar barışı başvuruları uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından vatandaşların yoğun talebi üzerine imar barışında  süre yeniden uzatıldı. Peki imar barışı başvurusu ne kadar uzatıldı?

 • Samsun'da imar barışından 58 bin kişi yararlandı!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinden 2018 yılında Samsun’da Yapı Kayıt Belgesi için başvuranların sayısı 58 bin kişi olarak açıklandı.

 • 134 ilçede 163 kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanı Bulut, şu anda 59 il, 134 ilçede 163 kentsel dönüşüm çalışmasının devam ettiğini belirtti...

 • Fikirtepe dönüşüm mağdurlarından sanatsal kampanya!

  Seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na duyurabilmek için 2019'a sanatsal bir kampanya ile giren Fikirtepe Kentsel Dönüşüm mağdurları, Kadıköy Süreyya Operası önünde ‘Leke Fikirtepe’ isimli enstalasyon ile etkinliği başlattı.

 • İnşaat betonları elektronik sistemle denetlenecek!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, depreme karşı dayanıklı binaların inşa edilmesi ve yapı denetimlerindeki usulsüzlüklerin engellenmesi için inşaatlarda kullanılan betonları "elektronik sistem" ile denetleyecek.