Diğer Sonuçlar
 • 2015 emlak vergisi ne zaman ödenir?

  Emlak vergisi, 1319 sayılı kanun gereğince Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmaz mallar için ödeniyor. Peki, 2015 emlak vergisi ne zaman ödenir? İşte yanıtı..

 • Emlak vergisi oranları 2015!

  Taşınmaz mallar için ödenmesi gereken vergiler arasında yer alan emlak vergisi, taşınmazın bağlı olduğu belediyeye ödeniyor. Peki, emlak vergisi oranları nelerdir? İşte emlak vergisi oranları 2015...

 • Tarihi eser emlak vergisi muafiyeti kalktı mı?

  Tarihi eser binalar için emlak vergisi muafiyeti bulunuyordu. Ancak, 6552 sayılı Torba Yasa ile bu muafiyete sınırlamalar getirildi. Peki, 2015 itibarıyla tarihi eser emlak vergisi muafiyeti kalktı mı?

 • Sıfır oranlı emlak vergisi 2015!

  Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmaz mallar için, 1319 sayılı kanun gereğince emlak vergisinin ödenmesi gerekiyor. Buna karşın bazı evlere sıfır oran uygulanıyor. Peki, sıfır oranlı emlak vergisi 2015 nedir?

 • Emlak vergisi hesaplama 2015!

  1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince, kanunda belirtilen istisnalar hariç tüm taşınmaz mallar için emlak vergisinin ödenmesi gerekiyor. Peki, emlak vergisi nasıl hesaplanır? İşte emlak vergisi hesaplama 2015...

 • Emlak vergisi beyannamesi vermedim ne olacak?

  2015 yılı içinde taşınmaz mal satın aldığınızı ve bu süre içerisinde beyanname vermediğinizi düşünelim. Bu durumda emlak vergisi beyannamesi vermedim ne olacak, diyorsanız işte yanıtı..

 • Emlak Konut GYO finansal bildirimlerini yayınladı!

  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda 01.01.2015 - 31.12.2015 hesap dönemine ait ait Kurumlar Vergisi Beyannamesini rapor olarak yayınladı.

 • İşte Türkiye'nin 2015 emlak vergisi rekortmenleri!

  Türkiye'nin vergi rekortmeni 2015 yılı için 45 milyon 157 bin 918 lira vergi tahakkuk ettirilen Semahat Sevim Arsel oldu. Peki kimler ne kadar emlak vergisi ödeyerek listeye adını yazdırdı? İşte Türkiye'nin 2015 emlak vergisi rekortmenleri...

 • Eskişehir'in Emlak Vergisi rekortmenleri açıklandı!

  Eskişehir'in 2015 yılı 'Emlak Vergisi' rekortmenleri açıklandı. Sıralamaya Kanatlı Ailesi damgasını vurdu. Listede yine ETİ Şirketler Grubu Onursal Başkanı ve Kurucusu Firuz Kanatlı ikinci, Yönetim Kurulu üyelerinden Aydan Kanatlı üçüncü ve Gülden Kanatlı Derbil dördüncü oldu.

 • Melikgazi'de emlak vergisi uyarısı yapıldı!

  Emlak Vergisi ikinci taksitlerinin 1 ile 30 Kasım 2015 tarihleri arasında yatırılacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkan Memduh Büyükkılıç 1 Ocak ile 31 Mayıs tarihleri arasında yatırılması gereken emlak vergisi birinci taksitlerini yatıran mükelleflere de teşekkür etti.