Ergün Turan: İlave 200 bin konut için çalışıyoruz!

mehmet ergün turan

 

Başbakalık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun müjdelediği 200 bin yeni konut ile başta emekliler olmak üzere, dar gelirli vatandaşları 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerini hızlandırdıklarını söyledi.

200 BİN İLAVE KONUT
58. Hükümetle 2002 yılından itibaren başlatılan konut hamlesi ile bugüne kadar 700 bine yakın vatandaşın konut sahibi olduğunu açıklayan Turan, “2023 yılı için hedefimizi 1 milyon konut olarak belirlemiştik; emeklilerimize dönük projelendirdiğimiz özel kontenjanlarla bu hedefi 200 bin yukarı çektik. Şu ana kadar 680 bin konutu tamamladık. Bu şu demek 2023 yılına kadar yaklaşık 500-550 bin ilave konut üreteceğiz. Tamamen alt ve orta gelir grubuna yöneliktir. Amacımız 2023 yılında 5,5 milyon insanımızı ev sahibi yapmaktır” diye konuştu.

EMEKLİYE ÖZEL KONTENJAN
Türkiye’de yaklaşık 10,5 milyon emekli olduğunu belirten Turan, “Emeklilerimizin taleplerini karşılamaya yönelik, devletin her kademesinde, arazi üretiminde de bir seferberlik ilan edildi. Farklı illerde başlattığımız konut satışlarında emeklilerimize özel kontenjan ayırıyoruz. Emeklilerimize yüzde 25’e yakın kontenjanla ve uzun vadeli ödeme koşullarıyla konut satışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Sabah Ankara

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*