Bankaların konut kredi faiz oranları 18 Şubat ile başlayan haftaya da düşüş trendinde başladı. Bu haftanın ilk konut kredisi faiz indirimi VakıfBank’tan geldi.

Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması 8 Ağustos 2018’den sonra son 6 ayın en düşük seviyesinde. Güncel konut kredisi faiz oranları ortalaması ise yüzde 1.98’e geriledi. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı yüzde 1.68, en düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı yüzde 1.63 oldu. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2.58 seviyesinde olarak belirtiliyor.

Güncel olarak 10 yıl vadede en uygun konut kredisi faiz oranlarını sunan bankaları Kredi Pazarı listeledi. Peki, en uygun konut kredi faizi hangi bankada?


VakıfBank
VakıfBank standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.75 faiz oranı sunuyor. Kampanyalı Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi için ise bugün gerçekleştirdiği indirimle yüzde 1.63 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

HalkBank
HalkBank Dost Evim Konut Kredisi kapsamında yüzde 1.72, Canım Evim Konut Kredisi ürünü dahilinde ise yüzde 1.69 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. HalkBank Kampanyalı konut kredisi olan Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında ise yüzde 1.65 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Ziraat Bankası
Ziraat Bankası yüzde 1.68 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Ayrıca konut kredileri için KKDF ve BSMV masrafı almıyor.

İNG Bank
İNG Bank yüzde 1.71 konut kredisi faiz oranı sunuyor. İNG Bank konut kredisine ek uygulanan sigortaların kullanılması halinde faizlerini yüzde 1.69’a indiriyor.

Kuveyt Türk Bankası
Kuveyt Türk Katılım Bankası yüzde 1.74 kar payı oranı ile konut finansmanı sağlıyor.

Garanti Bankası
Garanti Bankası 500.000 TL ye kadar kullandırımlarda yüzde 1.75 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

Yapı Kredi Bankası
Yapı Kredi Bankası yüzde 1.79 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

, ,

Hemen Teslim 5 proje