Emlak vergisinin son ödeme tarihi 2015

1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince ödenmesi gereken emlak vergisi iki eşit taksitte ödeniyor.İşte emlak vergisinin son ödeme tarihi 2015..

Emlak vergisi, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanuna göre ödenmesi gereken vergi olarak karşımıza çıkıyor. Vergi, tüm taşınmaz malları içeriyor.


Verginin mükellefi, taşınmazın maliki, varsa intifa hakkı sahibi, her ikisi de yoksa bina veya arazide malik gibi tasarruf eden kişiler oluyor.

Bir bina veya arazide paylı mülkiyet halinde malik olanlar hisseleri oranında mükellef oluyor. Elbirliği mülkiyette ise malikler vergiden müteselsilen sorumlu tutuluyor.

Emlak vergisi borçları, taşınmaz malların bağlı olduğu belediyenin tahsilat veznelerine ödeniyor. Ancak taşınmaz malların bir başka ilde olması halinde ödemeler tüm belediyelerden PTT Havalesi veya Belediyelerin Banka Hesap Numaralarına Emlak Vergisi Mükellef numarasının yazılması halinde yapılabiliyor.

Emlak vergisi ayrıca internet üzerinden de yapılabiliyor.Emlak vergisi, senede 2 eşit taksit halinde ödeniyor. Verginin ilk taksit ödemesi Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor. Peki emlak vergisinin son ödeme tarihi ne zaman?

Emlak vergisinin ikinci ve son taksit ödemeleri Kasım ayında yapılıyor.

Emlak vergisi bankadan ödenir mi?

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje