Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun! 

 

 


Ev, işyeri, arsa ve arazi sahiplerinin ödemeleri gereken vergilerin başında emlak vergisi geliyor. Bu vergi için ödemeler ilçe belediyesine iki taksitte yapılabiliyor. Peki Emlak vergisi hangi ayda ödenir 2017? diyorsanız işte yanıtı…

Emlak vergisi hangi ayda ödenir 2017?
Emlak Vergisi Kanunu esasları gereğince Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmaz mallar için emlak vergisi ödemesi yapılıyor. Verginin mükellefi taşınmaz malların sahibi oluyor.

Emlak vergisi için ödemeler, bağlı olunan ilçe belediyesine yapılıyor. Taşınmaz malların bir başla ilde olması halinde ödemeler tüm belediyelerden yapılabiliyor.

Ayrıca elediyenin e-belediye sistemini kullanıyor olması halinde vergi internet üzerinden ve PTT ile de emlak vergisi ödenebiliyor. Bu vergi senede iki eşit taksitte ödenebiliyor.Peki Emlak vergisi hangi ayda ödenir 2017? diyorsanız işte yanıtı…

Emlak vergisinin ilk taksit dönemi Mart ayı itibariyle başladı. Emlak vergisinin ilk taksit dönemi 31 Mayıs’a kadar devam ediyor. Vergi için ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayında yapılıyor. Verginin zamanında ödenmemesi halinde ceza uygulanıyor. Gecikmenin yaşandığı her ay için verginin yüzde 1.40’ı oranında emlak vergisi gecikme zammı kesiliyor.

Emlak vergisi oranları 2017
Büyükşehirde
Konut binde 2
İşyeri binde 4
Arsa binde 6
Arazi binde 2

Normal Yörelerde
Konut binde 1
İşyeri binde 2
Arsa binde 3
Arazi binde 1

 

Emlak vergisine taksit yapan kartlar 2017!
Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

 

, ,