Emlak vergisi 2016

Emlak vergisi taşınmaz mal sahipleri tarafından her yıl iki eşit taksit halinde yatırılıyor. Peki 2016 yılı emlak vergisi ne kadar? diyorsanız işte emlak vergisi 2016…

Taşınmaz mal sahipleri her sene sahibi olduğu tüm taşınmaz mallar için emlak vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Vergi senede iki taksitte ödeniyor.


İlk taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılan emlak vergisinin ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde ödeniyor.Vergi ödemeleri taşınmaz malın bağlı olduğu belediyenin tahsilat veznelerine yapılabiliyor.

Ödemeler, taşınmaz malın bir başka şehirde yer alması halinde tüm belediyelerden yapılabiliyor. Ayrıca belediyenin e-belediye sistemini kullanması halinde internet üzerinden de taksit ödemesi yapılabiliyor.Peki 2016 yılı emlak vergisi ne kadar? diyorsanız işte emlak vergisi 2016…

Emlak vergisi 2016…
Meskenlerin vergi oranı büyükşehir sınırlarında binde 2; büyükşehir olmayan yerlerde ise binde 1 olarak hesaplanıyor. Diğer binalarda (işyeri, dükkan) emlak vergisi oranı büyükşehirde binde 4, büyükşehir olmayan belediyede ise binde 2 olarak uygulanıyor.

Büyükşehirdeki bir arazinin vergi oranı binde 2, büyükşehirde olmayan bir arazinin vergi oranı binde 1; Büyükşehirdeki bir arsanın vergi oranı binde 6, büyükşehirde olmayan bir arsanın vergi oranı binde 3 oranı uygulanıyor.

Emlak vergisi beyannamesi 2016!

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje