ERDEMLİ BELEDİYESİ, EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİN 1. TAKSİTİNİN ÖDENMESİ KONUSUNDA GEREKLİ DÜZENLEMELERİN YAPILDIĞINI BELİRTEREK, VATANDAŞLARIN VERGİLERİNİ ÖDEMELERİ UYARISINDA BULUNDU. (İHA/MERSİN-İHA)

Emlak vergisinin birinci taksiti Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor. İkinci taksit ödemeleri ise Kasım ayında yapılıyor. Buna göre emlak vergisi 2.taksit ödemeleri yarın başlıyor…

1319 sayılı kanun gereğince taşınmaz mallar için her yıl emlak vergisi ödemesi yapılıyor. Emlak vergisi, gayrimenkul sahibi tarafından ödeniyor. Varsa intifa hakkı sahibi, her ikisi de yoksa bina veya arazide malik gibi tasarruf edenler vergi mükellefi oluyor.


Vergi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. İlk taksit ödemesi Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor. İkinci taksit ödemeleri ise Kasım ayında ödeniyor.Buna göre emlak vergisi 2.taksit ödemeleri yarın başlıyor.

Emlak vergisi için ödemeler, gayrimenkulün bağlı bulunduğu belediyeye yapılabiliyor. Eğer söz konusu gayrimenkul şehir dışında ise bu gayrimenkulün vergi ödemesi, tüm belediyelerden PTT Havalesi veya Belediyelerin Banka Hesap Numaralarına Emlak Vergisi Mükellef numarasının yazılması şartıyla ödenebiliyor.

Emlak vergisi ayrıca internet üzerinden de yapılabiliyor. Belediyenin “e-belediye” sistemini kullanıyor olması halinde, ödemeler internet üzerinden online bir şekilde de yapılabiliyor.

Emlak vergisi kredi kartı ile ödeniyor mu?

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , , ,

Hemen Teslim 5 proje