Emlak vergisi 2.taksit ödemeleri için son gün yarın!

Emlak vergisi 2.taksit ödemeleri için son gün yarın

Taşınmaz sahiplerinin ödemek ile mükellef olduğu emlak vergisinin 2. taksit dönemi Kasım ayı itibariyle başlamıştı. 30 Kasım itibariyle sona erecek emlak vergisi 2.taksit ödemeleri için son gün yarın…

Türkiye sınırları içinde bulunan bina ve arsalar 1319 sayılı Kanun esaslarına göre Emlak Vergisine tabi oluyor. Bina veya arazinin maliki, varsa intifa hakkı sahibi, her ikisi de yoksa bina veya arazide malik gibi tasarruf edenler emlak vergisi mükellefi oluyor.


Bir bina veya arazide paylı mülkiyet olması halinde malik olanlar hisseleri oranında mükellef oluyor. Elbirliği mülkiyette ise malikler vergiden müteselsilen sorumlu oluyor.

Emlak vergisi ödemeleri taşınmaz malın bağlı olduğu belediyelerin tahsilat veznelerine yapılıyor. Taşınmaz malın bir başka ilde yer alması halinde ödemeler tüm belediyelerden sağlanabiliyor.

Vergi senede iki taksitte ödenebiliyor.Emlak vergisinin 1. taksiti Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. Verginin 2. taksit ödemeleri ise Kasım ayı itibariyle başladı.

Emlak vergisi 2. taksit son ödeme günü 30 Kasım 2015 tarihi olarak belirleniyor. Buna göre emlak vergisi 2.taksit ödemeleri için son gün yarın oluyor.Bu tarihe kadar ödeme yapmamış olan kimseler vergi cezası ile karşılaşılabiliyor.

Emlak vergisini kredi kartı ile ödeme!

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , , ,

Hemen Teslim 5 proje