Düşük maliyetli arsa temini sağlayın!

TPD Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Ayyıldız,

İnşaat sektörüyle ilgili değerlendirmede bulunan TPD Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Ayyıldız, 2016 yılının inşaat sektörü için atılım yılı olacağını söyledi.

 

İnşaat sektörüyle ilgili değerlendirmede bulunan TPD Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Ayyıldız, 2016 yılının İnşaat Sektörü için atılım yılı olacağını söyledi. Sektör temsilcilerinin 2016’dan büyük beklentiler içerisinde olduğunu söyleyen Ayyıldız, yeni projelerin konut satışlarını artıracağını söyledi. 2015 yılında beklentilerin üzerinde bir ivme yakalayan İnşaat Sektörü, yılı 1 milyon 200 bini aşan konut satışıyla tamamladı. Beklentilerin üzerinde olan bu rakam sector temsilcilerinin 2016’da çıtayı yükseltmesine yetti. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan TPD Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Ayyıldız, 2016’nın yeni bir başlangıç yılı olacağını belirterek, seçim sonrası tek partili bir hükümeti kurulmasının inşaat sektörüne 2004’teki gibi bir ivme kazandırdığını söyledi. Özellikle yeni hükümetin kurulmasının ardından son iki ayda hızlanan konut satışlarına bağlı olarak 1 milyon 200 bini aşan konut satışı yaşandığını söyleyen Ayyıldız, “Yurt içi istikrar 2016’da da önemini koruyacak ama asıl belirleyici faktör konut kredisi faiz oranları olacak” dedi.
Türkiye’de yaşanan konut satışlarının Mersin’e de etkisini değerlendiren Ayyıldız, “Dolaylı olarak bu artıştan Mersin’de nasibini aldı. Yeni açılan yaşam ve konut alanları inşaat sektörü yatırımcısını yeni projelere ve yaşanılacak yeni mekanlar yapmaya yetti. Mersin gündeminde olan imar planlarındaki değişiklikler de, Mersin’in 2016’da konut satışlarında bir rekor kırmasına yetebilir. Ancak söylediğim gibi bankaların konut kredisindeki faiz oranları da bu artışın yaşanmasında belirleyici bir etken olacak” şeklinde konuştu.

 

Düşük Maliyetli Arsa Temini Sağlayın
İnşaat sektörünün son zamanlarda ülkeye büyük bir katma değer sağladığını ve ekonominin adeta lokomotifi haline geldiğini de belirten Ayyıldız yetkililere de seslendi. Düşük maliyetli arsa temini istediklerini de söyleyen Ayyıldız, alt ve orta gelirliler için daha ucuz projelerin de önemine değindi. Ayyıldız, “Alt ve orta gelirli vatandaşlarımızın da beklentileri elbette ki 2016’da olacak. Bütçelerine uygun ev almak isteyen vatandaşlarımız için özellikle belediyelerimizden orta ve alt gelir grubu insanlarımıza uygun fiyatlı imalat gerçekleştirmemize olanak sağlayacak düşük maliyetli arsa temini istiyoruz. Siz bize uygun fiyatlara arsa temini sağlayın bizde vatandaşlarımızı ev sahibi yapalım” şeklinde konuştu.
Güney