Döviz kurundaki artış yabancı yatırımcılar için fırsat!

Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Keller Williams CEO’su Chris Heller

Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams CEO’su Chris Heller İstanbul’da gayrimenkul danışmanlarıyla bir araya geldi.

Yaptığı satışlarla sektörde kırılması güç bir rekora imza atan, emlak dünyasının idol isimlerinden Chris Heller, başarısının sırlarını sektörde aktif rol oynayan gayrimenkul danışmanlarına anlatırken, Türkiye gayrimenkul piyasasıyla ilgili gözlemlerini de katılımcılar ile paylaştı.


Kariyeri boyunca 3 bini aşkın ev satan, kriz dönemlerini dahil fırsata dönüştürerek yaptığı satışlarla sektörde kırılması güç bir rekora imza atan, emlak dünyasının idol isimlerinden Chris Heller İstanbul’da Keller Williams Türkiye danışmanlarıyla bir araya geldi. Keller Williams ailesine 2004 yılında danışman olarak katılan Keller Williams CEO’su Chris Heller; “Büyük bir aile olarak birlikte başarılara imza attığımız Keller Williams’ın etkileyici performansını sizinle de paylaşmaktan çok mutluyum. Globalde 700’den fazla bölge müdürlüğü ve 125 bin danışmanıyla Keller Williams, dünyanın en hızlı büyüyen şirketi oldu. Yılın ilk altı ayı değerlendirildiğinde satış hacmi, işlem sayısı, alınan portföy adeti, sözleşme sayısı ve hizmet bedeli başta olmak üzere 16 kategoride birinciyiz. Keller Williams danışmanları 2015 yılının ilk altı ayında 400 bin aileye gayrimenkul ihtiyaçlarında destek olarak gerçekleştirilen işlem sayısıyla bir önceki seneye oranla henüz 6 ay olmasına rağmen 2015 yılında yüzde 21 oranında artış yaşandı. Sadece haziran ayında kazanılan hizmet bedeli 672 milyon dolar oldu. ABD merkezli Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği’nin (NAR)’ın raporuna göre Keller Williams, rakiplerine oranla 4 kat fazla büyüyerek sektörde bir fark daha yarattı ve bu başarıyı hep birlikte sağladık.. Türkiye’de ise hedef 2025 yılında 7 ila 10 bin arasında danışmana sahip olmak. Bu rakam ülkede toplam gayrimenkul danışmanlığı yapan kişi sayısından bile fazla olabilir fakat gelişen ve büyüyen Türkiye için bu imkansız bir hedef değil.” dedi.

“Fırsatlar Şirketi”; Keller Williams
Keller Williams’ın kurucularından Gary Keller’ın da belirttiği gibi gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir eğitim ve koçluk firması olan Keller Williams, 2014 yılında Training Magazine tarafından tüm sektörler içinde en iyi eğitim veren şirket seçildi. Sektördeki diğer franchise şirketlerinden farklı sistem ve modellere sahip olan benzersiz Keller Williams modeli, doğru insanlar ile uzun soluklu iş birliği yapmayı ve başarıya giden yolda birlikte yürümeyi esas alır. Her zaman danışmanlarını şirketin önünde tutan yapısı da Keller Williams’ın sektördeki diğer oyunculardan farklı bir yerde konumlanmasını sağlıyor. Türkiye’de 2015 yılının ilk altı ayında danışmanlara 144 gün 580 saat eğitim verildiğinin altını çizen Keller Williams CEO’su Chris Heller; “ 2013 yılında faaliyete giren Türkiye’de 2014 yılında 16 farklı başlıkta 255 gün, 630 saat eğitim verildi. 2015 yılında bu rakam daha da artacak. Keller Williams yapısında eğitim gerçekten çok önemli ve vazgeçilmez bir yere sahip. Danışmanlarımıza sürekli eğitim veriliyor, ne mutlu bize ki Keller Williams Türkiye’de de eğitime verilen önem inanılmaz, eğitmenlerimiz ve danışmanlarımız gelişime ve öğrenmeye her zaman açık. Dünya’nın en prestijli üniversitelerinin başında gelen Stanford Üniversitesi Keller Williams’ın iş modelini öğrencilerine 3. kez vaka çalışması olarak işletti. Kendimizi eğitim ve koçluk firması olarak tanımlarken, dünyanın en prestijli üniversiteleri tarafından takdir edilmek bizim için çok gurur verici. Bu durum attığımız adımların, uyguladığımız sistem ve modellerin ne kadar doğru ve uygulanabilir olduğunu da bir kez daha kanıtlıyor. 2004 yılında Keller Williams’a katılmamı sağlayan nedenlerin başında şirketin yapısındaki farklılığın bende uyandırdığı heyecan oldu. İki yıl içinde kendi bölge müdürlüğümü açtım. 2010 yılındaki hedeflerim arasında Keller Williams’ın liderlerinden biri olmak vardı. Şu an geldiğim noktada ise “fırsatlar şirketi” olarak adlandırdığım firmanın CEO pozisyonunda görev alıyorum. Önemli olan hedef koymak, hedefi gerçekten arzulamak ve o hedef için gerçekten çalışmak” dedi.

Dövizdeki Kur Artışı Yabancı Yatırımcıyı Türkiye’ye Çekecek
Türkiye gayrimenkul piyasasının fırsatlarla dolu olduğunu belirten Chris Heller; “İstanbul dünyanın en güzel ve değerli şehirlerinden bir tanesi. Bu büyüleyici şehir her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Gözlemlediğim kadarıyla İstanbul’da ki gayrimenkul fiyatları oldukça yüksek, rakamların yüksek olması hizmet bedellerinin de yüksek olduğunu gösteriyor. Bu da gayrimenkul danışmanları için İstanbul’u kazançlı bir şehir haline getiriyor. Döviz kurundaki artışa baktığımızda ise kurda yaşanan değişiklikler özellikle yabancı yatırımcılar için fırsat olarak görülüyor. Her dönemde pazarda tehditleri ve fırsatları gözlemlemek mümkün. Piyasadaki dalgalanma Türkiye’ye özel bir durum değil, Dünya’nın her yerinde gayrimenkul pazarında iniş ve çıkışlar her zaman oldu ve olmaya da devam edecek. Örnek vermek gerekirse Kuzey Amerika büyük krizle mücadele ederken Keller Williams tehdit ve fırsatlara hazırlıklı olması sebebiyle bu durumu kazanca dönüştürdü ve rakipleri gerilerken Keller Williams hız kesmeden büyümeye devam etti. Dünya’nın neresinde olursanız olun, doğru zamanda doğru aksiyonları aldığınız takdirde, başarı kaçınılmaz.” dedi.

Danışmanlarımızın enerjisi, sektöre yeni bir boyut getirecek
Dünyanın en fazla danışmana sahip en büyük gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol’un panelist olduğu seminerde Keller Williams Türkiye’de görev alan 200 gayrimenkul danışmanı Keller Williams CEO’su Chris Heller’ı dinlemek için bir araya geldi. Chris Heller’ı son 2 yılda 4. kez Türkiye’de görmenin mutluluğu içinde olduğunu belirten Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol; “Her geldiğinde özellikle İstanbul’da gözlemlediği değişime hayran kalan Chris, bu kez Türkiye hakkındaki gözlemlerini ve 30 yıllık kariyerinde elde ettiği başarılarının sırlarını danışmanlarımız ile paylaştı. İlginin ve enerjinin yüksek olduğu, temponun bir an bile düşmediği etkinliğimizde Chris Heller’ın ve danışmanlarımızın coşkusunun heyecan ve mutluluğu içindeyiz. Her zaman eğitime ve gelişime açık olan Keller Williams olarak önümüzdeki süreçlerde de sadece Keller Williams danışmanlarına değil, sektörde aktif olan ya da sektöre ilgi duyan herkese açık bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

, , , , ,