Derince Piri Reis Kültür Merkezi ihalesi yapıldı!

Derince piri reis kültür merkezi

Derince Belediyesi’nin prestij projesi olan Piri Reis Kültür Merkezi ve Yelken Kafe Restaurant tesislerinin yapımıyla ilgili ihalede dün teklifler alındı. Derince Belediyesi’ndeki ihaleye, üç firma teklif verdi.

DÜŞÜK TEKLİF UYGUR ÇELİK’TEN

Derince Harikalar Sahili bölgesinde yapılması planlanan, Derince’nin görünümü değiştirmesi beklenen projenin yaklaşık maliyet değeri2 milyon 580 bin TL olarak belirlenmişti. Dün Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Süleyman Akar başkanlığındaki komisyona, Öz Asansör İnşaat Sanayi 4 milyon 622 bin TL, Türköz İnşaat firması 2 milyon 929 bin TL, Uygar Çelik Metal firması ise 2 milyon 427 bin TL teklif verdi. Uygar Metal Çelik firmasının teklifi, tahmini maliyet bedelinin altında kaldı. Ancak en düşük teklif olması nedeniyle, ihaleyi kazanma şansı yüksek görünüyor.

BÖYLE OLACAK

Derince Belediyesi’nin Yavuz Sultan Mahallesi için hazırladığı Piri Reis Kültür Merkezi ve Yelken Kafe Restaurant projesi, tamamlandığında böyle olacak. Düğün salonu, kafe ve restaurant bölümleri bulunan tesis için ihale dün yapıldı. Yenikent’teki arsa satışından kasasına 25 milyon TL koyan Derince Belediyesi için, 2.5 milyon TL’ye malolacak bi projeyi zamanında bitirmek sorun değil.

TEKLİFLER ALINDI

Derince Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Müdürü Süleyman Akar başkanlığında oluşan komisyon, dün teklifleri aldı. Proje için üç teklif geldi. İşin kime verileceği daha sonra açıklanacak.Kaynak: Büyük ihaleye üç teklif geldi

Özgür Kocaeli