Deniz Seyrek kimdir?

deniz seyrek

Deniz Seyrek, 1979 yılında. İzmir’de doğdu. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde eğitimini tamamladı.

2000-2002 yıllarında; Mimar Sinan Üniversitesi, İç Mimarlık Ana Bilim Ana Sanat Dalı, İç Mimarlık Bölümünden ‘Modernizm İle Başlayan Mimari Akımların İç Mekan Donanımına Etkisi’ isimli teziyle Yüksek Lisans derecesini aldı.

2000-2001 yıllarında; Modern Türk Mimarlığının en dikkate değer çağdaş ve entelektüel mimarlarından olan ‘Utarit İzgi’ ile İstanbulda tanıştı ve ofisinde konut, alışveriş merkezi, tiyatro salonu gibi çeşitli mimari projelerde asistan mimar olarak çalıştı. Yine bu yıllarda ‘İstanbul Belediyesi Başkanlık Sarayı Güçlendirme Projesinde’ tasarımcı olarak görev aldı.

2002’de İstanbul’da ‘Mozaik Design’ takımına iç mimar olarak katıldı. ‘Mozaik Design’da, B&B Italia, Vitra, Knoll, Fritz Hansen, Flos, Classicon gibi dünyaca ünlü mobilya, aydınlatma ve aksesuar markaları ve yine dünyaca ünlü tasarım ikonlarıyla bir çok konut iç mekanı organize etti.

2003-2004 yıllarında; Procter&Gamble, Unilever, Nivea, Schwarzkopf, Bp, Coca-Cola, Pepsi, Colgate, Danone, Fritolay, Tuborg, Pfizer gibi dünyaca ünlü markalar için yine İstanbulda free-lance stand ve fuar tasarımları yaptı. Sonrasında ‘Tasarımevi’ bünyesine katılarak dünyaca ünlü marka Philip Morris için mağaza, fuar, gece klübü, bar ve havaalanları gibi ayrı alanlara özel stand çalışmaları dizaynı ve üretimi üzerine çalıştı.

2004 yılında Kendi ofisini İzmir’de “Beyond Design Studio” adıyla kurdu.

O zamandan bu yana : Yüksek kalite rezidanslardan klüp, kafe ve restoranlara; ofis, endüstriyel ve eğitim yapılarından otel, mağaza ve hatta şehircilik projelerine kadar her tip ve ölçekte mimari ve iç mimari projeleri hayata geçirmektedir.

Doğadan ilham alan öyküleme yöntemleri ile konsept ve yaratıcılığa yaptığı vurgulama, işlerine kayda değer bir katkı sağladı. Bu anlayışla yarattığı mekanlarda, kullanıcıların içinde bulundukları kişiye özel atmosferleri deneyimlemelerini esas alarak form, renk ve materyallerin yeniden yorumlandığı mekana özel çözümler geliştirmektedir.

Mesleki hedefini tasarım ve mimarlığa çağdaş yaklaşım anlayışı üzerine oturtarak; tasarım prensiplerini fonksiyonalizm, yalınlık, dinamizm ve öznellik merkezinde tanımlamaktadır.

İletişim bilgileri:

Bodrum Design Studio
Muğla, Bodrum
Turkey
E-posta: [email protected]
Telefon: +90 0554 888 55 78

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*