Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Vodafone Arena teşekkürü!

fikret orman

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, stadın inşaatına onay almak için 21 kurula girdiklerini belirtti ve ekledi: “Dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize çok büyük desteği oldu”
“ONUN İRADESİ OLMASAYDI İZİN ALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİ”
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, Vodafone Arena’nın açılışı ile ilgili Divan Otel’de basın toplantısı düzenledi.
Fikret Orman, öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Göreve geldiğimizden bu yana 21 kurula girdik ve hepsinden onay aldık. Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük desteği oldu. Beşiktaş camiası adına ona teşekkür ediyoruz.
Onun iradesi olmasaydı izin almamız mümkün değildi.
Bazı bakanlar karşı çıkmıştı ama Cumhurbaşkanımızın Beşiktaş’a verdiği destek bize yardımcı oldu” dedi.

400 MİLYON LİRALIK STAT
Günde 1 milyon kişinin etrafında dolaştığı yerden 85 kamyon malzeme çıkarıp tekrar doldurduklarını hatırlatan Orman, “İnanılmaz bir inşaattı. Hamdolsun sonuna geldik.
Burası artık bir saray. İçine, dışına her yerine çok özendik. Vodafone ve diğer sponsorların desteği ile neredeyse 400 milyon lirayı bulan bir yatırım gerçekleştirdik. Sadece çim uygulamasına 12 milyon lira harcadık. Güvenlik yatırımları için 20 milyon lira para harcadık.
Her konuda özel bir stat. Engelli kardeşlerimiz için de inanılmaz şeyler yaptık” diye konuştu.

VODAFONE İLE AİLE OLDUK
Daha sonra geri sayım butonuna basan Fikret Orman, “Birinci açılışımız 10 Nisan tarihinde devlet protokolüne ve divan kurulu üyelerine yapacağımız bir açılış olacak. Sonra da 11 Nisan tarihinde Bursaspor’la ilk maçımızı oynayacağız. Ülkemizin yaşadığı terör olaylarından dolayı taraftarımızla daha interaktif bir açılışı sonraya bırakmak istedik. Buradan Vodafone ailesine de teşekkür etmek istiyorum. Bize güvendiler stadın oluşması için güç verdiler. Onlar ile bir aile olduk” ifadesini kullandı.

RAKAMLARLA VODAFONE ARENA
Kapasite: 41 bin 903 kişi Otopark: 600 araçlık VIP koltuk sayısı: 2100
Loca koltuk toplam sayısı:
1847
Loca: 147 adet
Restoran: Açık ve kapalı
Engelli koltuk kapasitesi:
81 Engelli Koltuğu + 81 Refakatçi (Toplamda 162 Koltuk)
Basın tribünü kapasitesi:
186 kişi
Türkiye’nin ilk ve dünyanın en akıllı stadı: 50 bin kişi wi-fi altyapısıyla internete ulaşabilecek.
Bunun için 142 bin metre kablo kullanıldı. Stada 700’den fazla ekran montajı yapıldı. Koltuklara da 740 tane tablet monte edildi.
Türkiye’nin ilk çevreci stadı:
Fotovoltanik sistem ile güneşten günlük 500 kw gücünde elektrik elde edilecek. Çatıya ve yapıya düşen yağmur suyu depolanarak geri dönüşüm sağlanacak. Klimalar ozon dostu gaz kullanımlı cihazlardan seçildi. İnşaatta yeşil bina sertifikası yapı ürünleri kullanıldı.
Sabah