Çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri için son 6 gün!

Çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri için son 6 gün

Belediyelerin sunduğu temizlik hizmetleri için çevre temizlik vergisi ödeniyor.İki taksit şeklinde ödenebilen çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri için son 6 gün bulunuyor…

Çöp vergisi olarakta karşımıza çıkan çevre temizlik vergisi, mesken, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapı binaları için ödenen vergiler arasında yer alıyor.


Söz konusu vergiyi, belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan ve belediyelerin çevre temizlik hizmetlerinden yararlanan konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan binaların kullanıcıları ödemekle mükellef oluyor.

Çevre temizlik vergisi için ödemeler, mesken ve işyerlerinde farklı şekillerde yapılıyor.Meskenlerin çevre temizlik vergisi; belediyeye gidilip ödenmiyor; vergi tutarı su faturalarına yansıtılıyor ve böylece su faturaları ödenirken aynı zamanda konutlar için çevre temizlik vergisi de ödenmiş oluyor.

Ancak işyerleri sahip veya kiracılarının çevre temizlik vergilerini ödeyebilmeleri için belediyeye gitmeleri gerekiyor. İşyerleri için belirlenen çevre temizlik vergisi taksitli olarak ödenebiliyor.

Yılda iki taksitte ödenebilen 2015 yılı çevre temizlik vergisinin ilk taksiti Mart ayında başladı; en son 1 Haziran’da ödendi. Çevre temizlik vergisinin ise 2. taksiti Kasım ayı içerisinde ödeniyor. Buna göre mükelleflerin çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri için son 6 gün bulunuyor.

İşyeri boş ise çevre temizlik vergisi ödenir mi?

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje