Çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri için son 3 gün!

Çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri için son 3 gün

Taşınmaz mallar için ödenmesi gereken vergiler arasında çevre temizlik vergisi de bulunuyor. Senede 2 eşit taksit halinde verilebilen çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri için son 3 gün bulunuyor…

Belediye Gelirleri Kanunu gereğince taşınmaz mallar için ödenen vergiler arasında çevre temizlik vergisi de bulunuyor. Bu vergi, konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için ödeniyo


Belediyelerin sunduğu çevre hizmetlerinin karşılığı olarak ödenmesi gereken çevre temizlik vergisi meskenlerde ve işyerlerinde farklı hesaplanıyor ve tahsil ediliyor.

Gayrimenkul sahibi tarafından değil, kullanıcısı tarafından ödenen verginin mükellefiyeti ise taşınmazın kullanılmaya başlanması birlikte başlıyor. Vergiyi taşınmaz malı fiilen kullanan kimse, onun ödemesi gerekiyor.

İşyerleri sahip veya kiracılarının çöp vergilerini ödeyebilmeleri için belediyeye gitmeleri gerekiyor. İşyerleri için belirlenen çöp vergisi iki eşit taksit halinde ödenebiliyo Taksit ödeme dönemleri emlak vergisi ile aynı olup; ilk taksitler Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödenirken İkinci taksitler ise Kasım ayında ödeniyor.

2015 çevre temizlik vergisi 2. taksit ödeleri 30 Kasım’a kadar devam ediyor.Hala vergi ödemesi yapmamış mükelleflerin çevre temizlik vergisi 2.taksiti için son 3 günü bulunuyor.

Konutlara ait çevre temizlik vergisi nasıl hesaplanır?

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje