Çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri 15 gün sonra başlayacak!

Çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri 15 gün sonra başlayacak

Belediyelerin sunduğu temizlik hizmetleri için iki taksitte ödenebilen çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri 15 gün sonra başlayacak…

Gayrimenkuller için ödenen vergiler arasında çevre temizlik vergisi de bulunuyor. Vergi sene içerisinde iki eşit taksit halinde ödeniyor.


2015 yılı çevre temizlik vergisinin ilk taksiti Mart ayında başladı; en son 1 Haziran tarihine kadar ödendi. Çevre temizlik vergisi 2. taksiti Kasım ayı içerisinde ödeniyor. Buna göre çevre temizlik vergisi 2.taksit ödemeleri 15 gün sonra başlayacak.

Çöp vergisi olarakta bilinen çevre temizlik vergisi, belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan ve belediyelerin çevre temizlik hizmetlerinden yararlanan ev, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar için ödenmesi gerekiyor.

Çevre temizlik vergisi ödemeleri, konut ve işyerleri için farklı şekillerde yapılıyor.Konutların çevre temizlik vergisi; belediyeye gidilip ödenmiyor; vergi tutarı su faturalarına yansıtılıyor. Böylelikle su faturaları ödenirken aynı zamanda konutlar için çevre temizlik vergisi de ödenmiş oluyor.

Ancak işyerleri sahip veya kiracılarının çevre temizlik vergilerini ödeyebilmeleri için belediyeye gitmeleri gerekiyor.

Evlerde çevre temizlik vergisi ne kadar?

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje