Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


 

 


Mesken ve işyerleri için her sene ödenmesi gereken vergiler arasında yer alan çevre temizlik vergisi, arsa ve araziler için ödenmiyor.
2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu mükerrer 44 üncü maddesine göre tahsil edilen çevre temizlik vergisi “Belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan ve belediyelerin çevre temizlik hizmetlerinden yararlanan konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar ” için ödeniyor.

Çöp vergisi olarak da bilinen verginin mükellefi gayrimenkulü kullanan kişiler oluyor. Buna göre gayrimenkulde kiracı olması halinde vergiden kiracı sorumlu oluyor.

Vergin sorumluluğu da taşınmaz malın kullanılmaya başlanması birlikte başlıyor. Kanunen kullanılmayan boş gayrimenkuller bu vergiden muaf oluyor. Muafiyet için de belediyeye müracaat edilmesi gerekiyor.

Meskenlerde su faturasına yansıtılan çevre temizlik vergisinin işyerleri için belediyede iki eşit taksit halinde ödenmesi gerekiyor. 2018 Çevre temizlik vergisi 1.taksiti ne zaman ödenecek? diyorsanız işte yanıtı…

Çevre temizlik vergisi 1.taksit 2018!

2018 yılı çevre temizlik vergisi 1. taksit dönemi 1 Mart’ta başlayacak. Vergi ödemeleri 31 Mayıs’a kadar devam edecek. İkinci taksit ödemeleri ise 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

2018 çevre temizlik vergisi oranları belli oldu!
Özge ÖZDEMİR ÇOLAK/Emlaktagundem.com

 

, ,