Beşiktaş Kulübü Bakırköy Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nü devraldı!

beşiktaş atatürk spor ve yaşam köyü

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Bizde bu aşk ve sevda olduğu sürece Beşiktaş’a hizmetimiz bitmeyecektir” dedi.

Siyah-beyazlı kulübün, BJK Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen 2015 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısında konuşan Orman, sıkıntılı günleri geride bıraktıklarını söyledi.

“Bakırköy’deki tesisi devraldık”
Sponsorluk çalışmaları kapsamında önemli bir gelir elde ettiklerini anlatan Orman, tesisleşmeyle ilgili projeleri hakkında da bilgi verdi.

Gerede’deki Beşiktaş Kamp ve Dağ Tesisleri’nden sonra Bakırköy’de yeni bir tesis devraldıklarını belirten Orman, “Bakırköy’de Olimpiyat Köyü olarak bilinen tesisi devraldık. Böyle bir tesisi bize verdiği için sevgili dostum Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’na tüm camiam adına çok teşekkür ediyorum. Burası Bakırköy Adliyesi’nin hemen yanında 50 dönüm bir arazidir. Bir olimpiyat köyü gibi yapılmıştır. Burayı bütün amatör şubelerimizi toplayacağımız bir şekilde dizayn edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, şu an kulübün aleyhine olan herhangi bir davanın olmadığını aktararak, “Geldiğimizde 445 dava vardı. Bunların hepsi kapandı. Çok önemli ödemeler yaptık. Bunların yüzde 74’ü bizden önceki dönemde gelen davalardı. Şu anda FIFA’da bir, CAS’ta bir davamız var. Bu iki dava bizim açtığımız davalardır. Bir tanesi Atınç Nukan’la ilgili. Satmış olduğumuz kulüp yetiştirme bedelini ödememiştir. İkincisi de bizde daha önce top oynayan Fernandes’e açtığımız davadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Futboldaki transfer politikaları, Kartal Yuvası mağazalarının işleyişi ve ürün satışlarıyla ilgili bilgi veren Orman, BJK TV ve iletişimle ilgili yaptıkları çalışmaları da anlattı.

Fikret Orman, konuşmasının ardından “Büyük başkan” tezahüratlarıyla uzun süre ayakta alkışlandı.

AA