Avni Çelik ve Ahmet Çelik 149.9 milyon TL’ye yeni şirket kurdu!

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik ve Sinpaş Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, 149 milyon 951 bin 943 TL sermaye bedeli ile yeni bir şirket kurdu.

Simgen Yapı Endüstrisi Anonim Şirketi bugün Avni Çelik ve Ahmet Çelik ortaklığında Beşiktaş’taki Sinpaş GYO genel merkezinde kuruldu. Sinpaş, Simgen Yapı Endüstrisi Anonim Şirketi adı altında yeni projeler hayata geçirecek.


 

Sinyal 2017’de verilmişti

Sinpaş Yapı 2017 yılında gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında şirket paylarının yeni kurulacak olan Simgen Yapı Endüstrisi A.Ş. (Simgen) unvanlı anonim şirkete devredileceğini açıklamıştı. Simgen Yapı pay sahipleri ise, Avni Çelik, Ayşe Sibel Çelik, Berrin Çelik Ercivelecek, Ahmet Çelik ve Şenay Çelik olarak açıklanmıştı.

Simgen Yapı Endüstrisi Anonim Şirketi konusu: T.C.hudutlar veya lüzumunda dünyanın herhangi bir yerinde dilediği bedel ve şartlarla,hisseli veya tam olarak ipotekli veya ipoteksiz, üzerine irtifak, intifa sükna,vefa hakları tesis edilmiş olsun veya olmasın arsalar, binalar,kat irtifakına göre bağımsız bölümler ve gayrimenkullerin, tamamını veya bir kısmını hisseli veya tam olarak satma işlemi ve ana sözleşmede yazılı olan diğer işler.

Simgen Yapı Endüstrisi Anonim Şirketi adres: Dikilitaş Mah.Yenidoğan Sok. No.36/1/4 Beşiktaş

Ahmet Çelik kimdir?
1962 yılında Alaca’da doğan Ahmet Çelik, 1988 yılında Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1981-1985 yılları arasında Çelikler Dış Ticaret Ltd. Şirketi’nde, 1987-1990 yılları arasında Sinpaş Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş.’de muhasebe bölümlerinde görev yapan Ahmet Çelik, 1992 yılından bu yana çeşitli Sinpaş Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Ahmet Çelik, Nisan 2009’dan bu yana Sinpaş GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Avni Çelik kimdir?
Avni Çelik 1950’de Çorum’da doğdu. Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1974 yılında Sahil İnşaat ve Pazarlama Anonim Şirketi’ni yani Sinpaş’ı kurdu. Gayrimenkul sektörü dışında, sanayi hizmet, yapı ve enerji sektörlerine de yatırım yaptı. Bugün 28 şirketi, 3.000’i aşkın çalışanı ile Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Sinpaş Holding’i yönetiyor. GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi de olan Dr. Avni Çelik, birçok mesleki derneğin ve vakfın başkanıdır.

, ,

Hemen Teslim 5 proje