AOÇ arazilerine ilişkin Sayıştay raporu!

AOÇ arazileri

AOÇ arazilerinin kamu kuruluşlarına uzun vadeli kiralandığına, bu durumun da kanuna karşı hile olduğuna ilişkin tespit içeren bir rapor bulunmadığı bildirildi.

Sayıştay Başkanlığı, ulusal bir gazetede yer alan “Sayıştay: Hileli Saray” başlıklı habere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Sayıştay Kanunu’nun ilgili maddesine göre, “3346 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri İle Fonların Türkiye Büyük Millet Meclisince Denetlenmesinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun” kapsamındaki kamu işletmelerinin denetimi sonucunda düzenlenen raporlara, “Rapor Değerlendirme Kurulu” tarafından son şekli verildiği ve aralık ayı sonuna kadar Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunulduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

“Habere konu olan AOÇ’nin 2014 yılı işlemlerinin denetimi sonucunda düzenlenen rapor da aynı şekilde 2015 yılı sonunda, nihai şekli verilmiş haliyle TBMM’ye sunulacaktır. Dolayısıyla haberde yer aldığı gibi AOÇ arazilerinin kamu kuruluşlarına uzun vadeli kiralandığına bunun da kanuna karşı hile olduğuna ilişkin tespit içeren herhangi bir Sayıştay raporu bulunmamaktadır.”

AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*