Antalya’da kentsel tasarım projesi tanıtıldı!

Ali Çetinkaya Caddesi

Antalya’da Ali Çetinkaya Caddesi’ne uygulanacak kentsel tasarım projesi cadde esnafı ve vatandaşlara sunuldu. Caddenin müze tadındaki dünyanın ilk caddesi olacağı ifade edildi.

Antalya’nın Ali Çetinkaya Caddesi’ni de çekim merkezi haline getirecek proje, cadde esnafı ve vatandaşlara anlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Genel Sekreter Birol Ekici, Antepe Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Yantaç, Şehir Planlamacısı Can Kubin, Ali Çetinkaya sakinleri ve esnafı katıldı. ‘Doğu Garajı Canlanıyor’ başlığı altında düzenlen toplantıda Ali Çetinkaya Projesi, esnaf ve vatandaşlarla paylaşıldı.

DOĞU GARAJI’NDA DURUM
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Ali Çetinkaya ve Doğu Garajı projelerine son halinin, bölge sakinlerinin değerlendirme ve katkıları alındıktan sonra verileceğini söyledi. Doğu Garajı’nda ortaya çıkan Nekropol alanında inşaat çalışmasının 3-4 aydır sürdüğüne değinen Başkan Türel “Uygulama projeleri Aralık ayı sonunda tamamlanacak ve 2016’nın ilk aylarında ihaleye çıkıp 2016 yılının ilk çeyreğinde veya en geç ikinci çeyreğinde orada da kazmayı vurur, inşaata başlarız. Geçmişte ne söz verdiysek biraz gecikmeli de olsa bunların hepsi yerine geliyor” diye konuştu. Ali Çetinkaya Kentsel Tasarım Projesi’ne esnafın ve halkın katkı ve görüşlerini aldıktan sonra nihai şeklini vereceklerini vurgulayan Türel, “Katkılarınızı ve görüşlerinizi alıp, hep birlikte değerlendirdikten sonra bu projeye nihai halini vereceğiz. Son olarak sizlere bir kez daha sunacağız. Son halini de beğenirseniz derhal kazmayı küreği vuracağız” dedi.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Projenin fikri çalışmalarının oldukça zaman aldığını belirten Şehir Planlamacısı Can Kubin ise, Ali Çetinkaya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi’nin, Doğu Garajı projesiyle birleşince müthiş bir komplekse dönüşeceğini söyledi. Caddenin bu vesileyle büyük bir cazibe merkezi haline geleceğinin altını çizen Kubin, “Öyle bir cadde oluşturuldu ki belki de dünyada ilk kez böyle müze tadında bir cadde olacak” ifadelerini kullandı.

Sabah Akdeniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*