Antalya Lara falez kıyı bandına 4 noktada güneşlenme platformu!

Lara falez kıyı bandı
Antalya Lara falez kıyı bandında güneşlenme platformları projesi için 4 noktada izin alındı. Muratpaşa Belediyesi, 5 nokta için daha başvurdu.
Muratpaşa Belediyesi’nin, ilçe sakinlerinin iptidai, ilkel ve bir o kadar da tehlikeli şekilde kullandığı falez kıyı bandında yer alan plaj noktalarında iyileştirme yapılmasını içeren çalışmasına Antalya Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu onay verdi.

4 NOKTA İZİN ALDI
1’inci derece doğal SİT statüsünde bulunan Lara falez kıyı bandında duş ve soyunma kabini içeren ilk projesi komisyon tarafından reddedilen belediye, ikinci proje çalışmasında bu tip yapılara yer vermedi. Sunulan yeni projeyi 28 Mart tarihli toplantısında değerlendiren komisyon, mevcut kullanımlara ilişkin fiziki koşulların sağlıklı hale getirilmesi, bölgenin kontrol altına alınması ve can güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak kalmasıyla kaydıyla 4 noktada uygulamaya izin verdi.

15 MAYIS TARİHİNDEN ÖNCE BİTECEK
Muratpaşa Belediyesi’nin 15 Mayıs’ta başlayacak inşaat yasağı öncesi tamamlamak istediği proje kapsamında sadece mevcut kullanımlar iyileştirilecek. Bozuk merpenler, güneşlenme platformlarında çelik konstrüksiyon ve ahşap kaplama kullanılacak. Mevcut kullanımlarda herhangi bir genişleme olmayacak.

İZİN TALEBİ DAHA
İlk izin Lara Balıkevi, Manavoğlu Parkı Movida Beach, eski dolum tesisleri ve Delfino Otel önü olarak çıktı. İzin verilen noktalarda proje henüz uygulama aşamasına geçmezken belediye 5 noktada daha çalışma yapabilmek için komisyondan izin istedi. Belediye, Adalar Plajı, Akra Barut Otel ve Atan Park Otel arası, La Boutique Otel, Manavoğlu Parkı Park Meyhane ve The Marmara Otel önlerinde yer alan noktalarda da projeyi hayata geçirmek için başvuruda bulundu.

Sabah