Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in resmi açılışı 2018 yılının ikinci çeyreğinden itibaren aşamalı olarak yapılacak. Projede inşaat çalışmaları 2015 yılının ikinci çeyreğinde başlamıştı.

1 milyon 312 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’te çalışmalar tamamlanıyor. İnşaat çalışmaları 2015 yılının ikinci çeyreğinde başlamıştı.


Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük Kamu-Özel İşbirliği projesi olan ve CCN Yatırım Holding tarafından anahtar teslim olarak yatırımı yapılan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, tamamlandığında Türkiye’nin ve dünyanın en modern sağlık kampüsü olacak.

Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in bugüne kadar kaydedilen aşamaları hakkında bilgi veren CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Murad Bayar “CCN Yatırım Holding olarak mühendislik, satın alma ve inşaat (EPC) alanlarında sahip olduğumuz güç ve uzmanlıkla bu derece büyük ölçekteki bir projenin planlamasından, finansmanına kadar tüm aşamalarını başarıyla gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz. Şehir hastaneleri projelerinde yatırımcı olmanın yanı sıra alt şirketlerimiz olan CCN Sağlık, CCN Teknik, CCN Servis ve CCN Biyomedikal ve diğer çözüm ortaklarımızla birlikte birçok destek hizmeti sunuyoruz. Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’te tüm sağlık hizmetleri ise devletimizin hekimleri tarafından verilecek. Herkes en kaliteli, hızlı ve konforlu sağlık hizmetini bugüne kadar olduğu gibi ücretsiz almaya devam edecek” dedi.

İnşaat, teknik ve biyomedikal çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in resmi açılışı 2018 yılının ikinci çeyreğinden itibaren aşamalı olarak yapılacak.

CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Murad Bayar, inşaat aşaması büyük ölçüde tamamlanan ve açılış için geri sayıma başlanan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’te bugüne kadar kaydedilen aşamaları ve hastanenin tamamlandığında sunacağı hizmetlerle ilgili detayları Ankara’da düzenlenen bir basın buluşmasında paylaştı.

Rakamlarla Ankara Şehir Hastanesi Bilkent

Toplam Yatak Sayısı: 3.810

Genel Hastane Binası: 562 yatak

Kalp ve Damar Hastanesi Binası: 441 yatak

Nöroloji Hastanesi Binası: 506 yatak

Çocuk Hastanesi Binası: 599 yatak

Kadın Doğum Hastanesi Binası:542 yatak

Onkoloji Hastanesi Binası: 588 yatak

Ana Hastane Binası: 72 yatak

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Binası:300 yatak

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi Binası: 100 yatak

Medikal Gözlem Kliniği: 100 yatak

Toplam Kapalı Alan: 1.312.358 m²

Toplam Arazi Alanı: 674.000 m²

Ameliyathane sayısı: 131

Poliklinik ve destek odası sayısı: 904 + 259

Yoğun Bakım ünitesi: 696 yataklı

Diyaliz Merkezi: 38 yataklı

Kemoterapi Merkezi: 127 yataklı

Laboratuvar: 7.400 m²

İyot Tedavi Servisi: 10 yataklı

-FTR Merkezi: 65 tedavi kabini

-Görüntüleme Hizmetleri alanı: 17.500 m²

-Sterilizasyon Hizmetleri alanı: 9.200 m²

-Otopark kapasitesi: 6.918 araç

-Çamaşırhane alanı: 1.600 m²
-Yemekhane alanı: 2.500 m²

Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in aldığı ödüller
Proje yönetiminden finansmanına, dünya çapında bir başarı hikayesi olan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, bugüne kadar birçok prestijli ödüle layık görüldü. Bonds&Loans Turkey Awards tarafından 2015 yılında 100 aday arasında En İyi Altyapı Finansmanı Ödülü’ne, ayrıca Yılın En İyi Proje Finansmanı ve Yılın En İyi Sendikasyon Kredisi kategorilerinde ikinciliğe değer bulundu.

Ankara Şehir Hastanesi Bilkent böylece ödül organizasyonunda aday olduğu 3 dalda da ödül kazandı. Project Finance International (PFI) Awards tarafından da, Ortadoğu ve Afrika kategorisinde Yılın Anlaşması Ödülü’ne değer bulunan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent ayrıca şu ödüllere de layık görüldü:

-Partnership Awards 2016: En İyi Sağlık Projesi Gümüş Ödülü

-World Finance 2016: Yılın Sağlık Hizmeti Sözleşmesi

-EMEA Finance Project Finance Awards 2015: Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da En İyi Sağlık Hizmeti Anlaşması, Orta ve Doğu Avrupa’da En İyi Toplumsal Gelişme Anlaşması

, ,

Hemen Teslim 5 proje