Ali Murat Alatepe kimdir?

Esenyurt Belediye Başkanlığı seçimleri bugün gerçekleştirildi. Esenyurt Belediyesi eski başkanı Necmi Kadıoğlu’nun 15 Aralık’ta istifa etmesi üzerine bugün yapılan seçimde Ali Murat Alatepe başkan olarak atandı.

ali Murat Alatepe, 1966 yılı Erzurum Merkez doğumlu. Ali Murat Alatepe, İktisat Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunudur. Alatepe aynı zamanda İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi 4’üncü sınıfta eğitimine devam ediyor.

Emlak değerleme ve yatırım uzmanı olan Ali Murat Alatepe, 2004 yılından beri AK Parti’de siyaset yapıyor.

Alatepe, Partinin çeşitli kademelerinde Birim Başkanı, 2006-2016 arası seçim ve referandumlarda SKM Başkanı ve Başkan yardımcısı olarak görev aldı.

2 dönemdir Meclis Üyesi olan Alatepe, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan Ali Murat Alatepe, İBB Halkla ilişkiler Komisyonu Başkan Vekilidir. Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti Kurucu Başkan Yardımcısı olan Ali Murat Alatepe, 11 yıldır Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesidir.

10 yıldır Kıraç Spor Kulübü Başkanı ve 9 yıldır Erzurum Dernekleri Siyasi Koordinatörü olan Ali Murat Alatepe, Erzurumspor İstanbul Çalışma Grubu Halkla İlişkiler Başkanıdır.

İngilizce bilen Alatepe, evli ve 3 çocuk babasıdır.