Akyazı Stadı inşaatında son durum!

akyazı stadı

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Akyazı spor ve Kültür Kompleksi’nin ligin ikinci yarısına yetiştirmesinin imkansız olduğunu belirterek 2016-17 sezonuna yetişme olasılığını da çok inandırıcı bulmadıklarını söyledi.
Konuyla ilgili bugün Akyazı Spor Kompleksi’nin inşaatının sürdüğü alanda açıklamalarda bulunan Pekşen, “Şimdi ben buradan bütün Trabzonlular adına soruyorum. Stadyumun inşaatında ciddi herhangi bir ilerleme yok. Olması da şu anda olası değil. Kamuoyundan gizlenen bir takım teknik ayrıntılar var. O teknik ayrıntıların neler olduğunu, inşaatın neden durduğunu, esasen inşaat durmuş olmasına rağmen burada şantiye görüntüsüyle inşaat devam ediyormuş gibi niçin davranıldığında vatandaşa izah etmelerini istiyoruz” dedi.

Pekşen, stadyum inşaatının bir kaç kez ötelendiğini hatırlatarak “Bu stadyumun hizmete açılacağı tarihi bir kaç kez ötelediler. Şuanda bu stadyumun sezonun ikinci yarısına açılmak gibi bir olasılığı sıfır. 2016-2017 sezonuna yetiştirme olasılığının da çok inandırıcı olmadığını biliyoruz. Böyle bir olasılık da zayıf. Mesela bunlardan bir tanesi taşkın su kanalları denilen kanalların unutulduğunu görüyoruz. O kanallarından projede yer almadığını görüyoruz. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile Toplu konut İdaresi arasındaki yazışmada diyor ki, ’Taşkın su kanalları işi ne oldu? O işi ne yaptık’ diyor. Birde şu dolguda kullanılan malzeme ile ihale konusu olan malzeme arasında bir farklılık var mı acaba? Dolgunun malzemesi ihalede kullanılan malzeme midir? Buna ilişkin bir tartışma var mıdır? Bilim insanları bunlara ilişkin bazı cevaplar bekliyorlar. Buradaki dolgu sahasının fenni ve teknik koşullara uymadığı yönünde iddialar var. Bütün bu sorunların cevaplarını umarım cevaplarlar” diye konuştu.

CHP’li Pekşen, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Burada hatalar var arkadaşlar. ‘Sezon açılışına yetiştireceğiz’ dediler olmadı. İkinci yarıya yetişme şansıda yok. Bu haliyle gelecek sezona bile yetişmeyecek. Burayla ilgili inanılmaz iddialar var. Ben bu iddialara hiç itibar etmiyorum. Yetkililerden açıklama bekliyorum.”

Milliyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*