Ağaoğlu Maslak 1453’te 533 ticari ünite satılacak!

maslak 1453

Ay sonunda netleşecek Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun en önemli projelerinden ‘Maslak 1453’te ikinci perde açılıyor. İki yıl önce başlanan projede, konutların teslimatı için sona yaklaşılırken, yakın zamanda 533 adet ticari ünitenin satış ve kiralaması gerçekleştirilecek.

Ağaoğlu’nun Maslak 1453 projesinde, iki yıl önce başlatılan konut satışından sonra bu kez 533 ticari ünite satışa çıkıyor. 5 büyük Körfez grubu ile konsorsiyum oluşturan Ağaoğlu’nun ticari ünitelerdeki satış ve kiralama yöntemini önümüzdeki ay açıklaması bekleniyor.

Konuttan sonra ticari ünitelerin hangi metotla sunulacağı ise önümüzdeki ayın sonuna kadar netleşecek. Ticari ünitelerde yöntem henüz belirlenmedi, birkaç alternatif üzerinde çalışma yürütülüyor.

Körfez’den 5 yatırımcı Projenin yüzde 65’ine sahip olan Ağaoğlu, bir konsorsiyum oluşumuna önderlik ediyor. Kendisi ile birlikte 6 grubun yer aldığı konsorsiyum, ticari ünitelerin tamamını kiralamaya talip olacak. Bu 5 grubun tamamı Körfez sermayesini temsil eden güçlü kuruluşlardan oluşuyor. Aralarında 280 markayı yöneten perakende grubu da var, 15 bin megavatlık üretim gücüne sahip enerji devi de, banka sahibi olan da. Hiçbiri Türkiye’de henüz yatırıma soyunmamış.

Konsorsiyum oluşturacak Ağaoğlu Grubu, konsorsiyum yolu ile ticari ünitelerin tek elden yönetilmesini amaçlıyor. Hali hazırda fizibilite çalışmaları yürütülen konsorsiyum metodunda gelinen son durum, projenin diğer ortağı Emlak Konut’un görüş ve değerlendirmesine sunulacak. Diğer bir yöntem ise ünitelerin bağımsız kiralanması veya satılması. Bu noktada kaç ünitenin kiralanacağı, kaçının satılacağı ise yine yapılacak hesaplamaların ardından oluşturulacak ve karara bağlanacak.
Caddede organize perakende Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, ticari ünitelere dönük yaklaşımlarıyla ilgili, Türkiye’de ilk kez bir caddede, organize perakende sistemini kuracaklarını söyledi.

Ünitelerin bağımsız satılması veya kiralanması halinde dengeli bir marka dağılımı konusunda sıkıntı yaşanabileceğim belirten Rahvalı, “tyz bir oluşuma gittik. Bağımsız uzmanlara araştırmalar ve hesaplamalar yaptırıyoruz.
1453’TE SON DURUM

Toplam 4681 adet daireden oluşuyor.
Bugüne kadar 4111 daire satıldı
1638 daire yabancıya satıldı.
Yıl sonuna kadar 2171, Eylül 2016’da 2500 daire teslim edilecek.

Web adresi: www.maslak1453.com

Posta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*