Ağaoğlu İnşaat’tan 3 milyar dolarlık 4 yeni proje!

ali ağaoğlu

 

Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2017 yılı içinde başlamayı planladığı 4 proje için 3 milyar dolarlık yatırım planlıyor. Projeler; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy’de hayat bulacak.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Ağaoğlu Şirketler Grubu, gayrimenkul yatırımlarına yeni yılda da 4 projeyle devam edecek. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projelerin Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy’de hayat bulacağını, yasal bir sorunla durdurulan Bakırköy projesinin de 2017 yılında başlayacağına inandıklarını söyledi. Ağaoğlu, “Toplamda 4 inşaat projesi için 3 milyar dolarlık yatırım planlıyoruz” dedi.

Enerjide de atakta

Özellikle yenilenebilir enerji alanında önemli projeleri olacağını da vurgulayan Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Yakın zamanda Yalova Esenköy’deki 75 M W rüzgâr enerjisinin ihalesini gerçekleştirdik. İnşallah 2017’nin 8. ayında devreye alacağız. 2016 yılı içerisinde 2 adet tesisi devreye aldık. Seferihisar’daki rüzgâr santralini ve Amasya’daki hidrolik santrali… Önümüzdeki yıl Yalova üretime başlayacak. Peşinden Konya Sertavul’da belki de dünyadaki en büyük rüzgâr santrali olan projemiz devreye girecek. Şu anda lisans aşamasındayız. Bu yatırımlar yaklaşık 1.2 milyar euro gibi bir tutara denk geliyor. Ayrıca 2017 yılı içerisinde başlamayı planladığımız 3 tane daha projemiz var. Bunlar; Çekmeköy, Bağcılar ve Yeniköy projeleri.” 2017 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye ekonomisinin tekrar canlanacağı değerlendirmesini yapan Ağaoğlu, yeni yılın daha iyi bir yıl olacağını dile getirdi. Ağaoğlu, 2016 yılı için ise, “Darbe girişiminden 1 hafta sonra Emlak Konut GYO önderliğinde sektörü canlandırıcı ilk adımlar atıldı. Yaklaşık 200 milyon doları aşkın satış gerçekleştirdik. Bir de KDV indirimi ve bankaların faiz indirimi eklenince alıcılardan olumlu tepki geldi. Ağaoğlu olarak 2016’yı iyi geçirdik. Dubai, Suudi Arabistan, Bakü gibi pek çok yerde düzenlenen gayrimenkul etkinliklerine katılarak Türkiye’nin potansiyelini anlattık. Yabancı gruplarla bu dönemde çok önemli işbirliklerine imzalar attık” diye konuştu.

 

Milliyet EK

, ,